[Szybki Test] Deskorolka na miarę XXI wieku – Recenzja Airwheel M3
Recenzja Airwheel M3
Wstęp
Na rynku pojawiło się już wiele ciekawych, elektrycznych pojazdów takich jak rowery, hulajnogi, hoverboard-y… ale czy deskorolki? Na właśnie taki pomysł wpadła firma Airwheel, czego owocem jest – Airwheel M3!
Urządzenie stworzone jest do codziennej jazdy po zatłoczonym mieście, czy na popołudniowe przejażdżki po parku?
Na to i wiele innych ciekawych pytań, znajdziesz odpowiedź w poniższym teście!
Mobilność
Urządzenie zostało tak skonstruowane, aby można było przenosić tam, gdzie tylko zechcemy. Wpływa na to zoptymalizowana waga deski, wynosząca lekko ponad 11 kg. Jak na sprzęt tej kategorii, deskorolka nie jest ciężka, lecz gdyby miałaby ona zostać sprezentowana na dziecku, może ono nie poradzić sobie z przenoszeniem jej, np. po rozładowaniu baterii.
Warto mieć w plecaku ładowarkę, bo gdy rozładuje się nam bateria, wystarczy zatrzymać się w miejscu, w którym mamy dostęp do gniazdka (220v) i podłączyć nasze urządzenie i jechać dalej.
Osiągi
Deskorolka Airwheel M3 wyposażona została w podzespoły takie jak akumulator marki Sony, o pojemności 162,8 Wh i silnik o mocy 400W, których połączenie pozwala na przejechanie, maksymalnie 20 km, rozpędzając się przy tym do 20 km/h. Po przeprowadzeniu licznych testów muszę stwierdzić, że przy pierwszym kontakcie z urządzeniem myślałem, że jest to bestia, której nie da się opanować. Po kilku godzinach „nauki jazdy”, udało mi się ją ujarzmić.
Ładowanie
Bateria przymocowana jest na stałe do dolnej powierzchni deski, na jej obudowie znajduje się wejście na wtyczkę od ładowarki, oraz włącznik, który wyposażony został w diodę.
Czas ładowania akumulatora wynosi lekko ponad 2 godziny.
Dedykowana Aplikacja
Standardowo, firma Airwheel daje możliwość pobrania (w Sklepie Play i na stronie polskiego przedstawiciela marki), dedykowanej aplikacji – Airwheel App, dzięki której możemy m.in monitorować swoją lokalizację, prędkość jazdy i stan baterii. Aplikacja jest na tyle prosta, że możemy korzystać z niej nawet podczas jazdy na urządzeniu.
Wykonanie i design
Deskorolka Airwheel‚a zaprojektowana została z myślą o młodzieży i tak wygląda. Kontrastujące kolory, nowoczesny design i zgrabne kształty.
Każdy, kto zobaczył Airwheel’a M3 był pod takim wrażeniem i od razu pytał, gdzie można taki sprzęt kupić oraz za jaką cenę.
Co do wykonania…
Podczas jazdy po nierównej powierzchni, deskorolka jest bardzo głośna, co obniża komfort jazdy.
Muszę dodać, że koło napędzające urządzenie, strasznie się zdziera i po pewnym czasie będzie odbiegać wyglądem od reszty kół.
Chropowata powierzchnia, na której stoimy, genialnie spełnia swoją funkcję, a do tego z białym logo producenta, wygląda świetnie.
Co w zestawie?
W zestawie znajdziemy rzeczy takie jak:
– Deskorolka,
– Ładowarka,
– Bezprzewodowy pilot,
– Instrukcja obsługi.
Sterowanie
Jak wcześniej wspomniałem, w zestawie znajduje się pilot, umożliwiający sterowanie deskorolką, do przodu i do tyłu.
Pilot zasilany jest dwoma bateriami AAA, a podczas ich wymiany możemy zauważyć mały przełącznik, odpowiada on za zmianę trybu jazdy.
Na górnej części tego pilota, przypominającego joystick, znajdziemy regulację prędkości i hamulec, a z boku włącznik i przełącznik do zmiany kierunku jazdy (przód/tył).
Urządzenie jest bardzo wygodne, dobrze leży w dłoni.
Podczas testu zauważyłem opóźnioną reakcję pojazdu na polecenie z pilota, lecz idzie się do tego przyzwyczaić.
Podsumowanie
Airwheel M3 to idealny sprzęt na prezent dla nastolatka, który poradzi sobie w jeździe na deskorolce. Jest to świetna alternatywa dla wybuchowych hoverboardów.
Bateria wystarcza na bardzo długo, tym bardziej że czas jej ładowania, wynosi zaledwie ok. 2 godziny.
Deskorolką można dojeżdżać do szkoły/pracy, lecz trzeba wcześniej nabrać wprawy w jeździe.
Być może dla niektórych cena może być zbyt wysoka, lecz testowana deskorolka jest warta tych pieniędzy.
Kliknij tutaj i sprawdź aktualną cenę!
Specyfikacja Techniczna
– Rozmiar deskorolki: 198 mm*790 mm*369 mm
– Rozmiar opony: 4,5”
– Napięcie ładowania: AC220V 50-60 Hz
– Czas ładowania: 2 godz.
– Akumulator: 162,8 Wh
– Zasięg: Do 20 km
– Waga urządzenia: 11,55 kg
– Max. udźwig: 100 kg
– Max. prędkość: ok. 20 km/h
– Max. wzniesienie: ok. 15°
– Temperatura pracy: od -10°C do ok. 40°C