Gadżety 

Rewolucja na rynku… hulajnóg? – Recenzja Airwheel Z3

Recenzja Airwheel Z3

Wstęp

Tym razem test dość nietypowego urządzenia, zasilanego energią elektryczną, jakim jest elektryczna hulajnoga – Airwheel Z3.
Jaką prędkość rozwiniemy na tym urządzeniu, jaki dystans na nim pokonamy i wiele innych ciekawostek dowiesz się czytając poniższy test!

Mobilność

Zazwyczaj małe pojazdy elektryczne, sprzedawane przez innych producentów, zasilane są przez dosyć ciężkie baterie żelowe, przez co wzrasta waga urządzenia i zmniejsza się jego wydajność.
Producent Z3 postanowił wyjść do klientów, z urządzeniem wyposażonym w lekki akumulator Litowo-Jonowy, co sprawia, że waga hulajnogi wynosi jedyne 11,4kg.

Podczas testów, przeniesienie hulajnogi do np. autobusu nie stanowiło większego problemu – atutem Airwheel-a Z3 są składane pedały, kierownica i wyjmowane manetki, umożliwiające łatwy transport np. samochodem – przy wyborze sprzętu tej kategorii jest to bardzo ważne.

Osiągi

Producent deklaruje, że hulajnoga porusza się z prędkością do 20 km/h, na dystansie do 20 km. Jak jest w praktyce?
Używając hulajnogi udało mi się osiągnąć ok. 18-19 km/h, co jest bardzo dobrym wynikiem. Podczas jazdy po mieście taka prędkość jest wystarczająca. Niestety przy wyjeździe ze znajomymi (jadącymi rowerami) na grilla możemy zostać daleko w tyle.
Co do dystansu, tu całkowicie się zgodzę. Podczas testu udało mi się osiągnąć 19 km (jest to zależne od stylu jazdy, użytej prędkości i wagi użytkownika).

Ładowanie

Pewnie zastanawiacie się, jak ładuje się takie urządzenie?

Z tego, co udało mi się znaleźć na jednym z popularniejszych portali aukcyjnych, inne takie hulajnogi mają wbudowaną baterię, z gniazdem do ładowarki w obudowie. W Z3 jest kompletnie inaczej. Akumulator umieszczony jest na zewnątrz, w specjalnym uchwycie pod kierownicą, na dodatek, by go naładować, wystarczy go zdjąć i podłączyć w dowolnym miejscu – jest to bardzo praktyczna funkcja.

Dedykowana aplikacja

Jeśli czytaliście test Airwheel’a M3 (KLIKNIJ TUTAJ), możecie wiedzieć, że producent daje możliwość pobrania dedykowanej aplikacji, dzięki której możemy m.in monitorować swoją lokalizację, stan baterii i prędkość jazdy. Możemy ją znaleźć na stronie w Sklepie Play i na stronie polskiego przedstawiciela marki.

Wykonanie i Design

DSC_0946

Na pierwszy rzut oka, deskorolka nie różni się niczym od tej tradycyjnej… no poza dużą baterią z przodu. Dopiero po przyjrzeniu się, możemy zauważyć kabelki, manetkę gazu i przycisk włączający, umieszczony na baterii – z wbudowaną diodą, która kolorem informuje o stanie baterii.

Hulajnoga wygląda bardzo nowocześnie i zgrabnie, widać, że wszystkie szczegóły dopracowane są „na ostatni guzik”. Po samym wyglądzie możemy poznać, że pojazd skierowany jest dla nastolatków.

Co do wykonania…

Hulajnoga jest bardzo stabilna, zwrotna i cicha… sprawia wrażenie idealnej do codziennego przemieszczania się.

Składany podest jest bardzo wygodny, nie wyobrażam już sobie jazdy bez niego.

Po dłuższej jeździe, na maksymalnej prędkości, może zacząć boleć Was palec od trzymania go na regulatorze prędkości.

Z boku znajduje się wygodna stopka, umożliwiająca postawienie hulajnogi.

Airwheel Z3 posiada amortyzatory, które poprawiają komfort jazdy.

Co w zestawie?

W zestawie znajdziemy rzeczy takie jak:
– Hulajnoga,
– Ładowarka,
– Instrukcja obsługi,
– Akumulator litowo-jonowy.

Dla kogo takie urządzenie?

Według mnie taka hulajnoga przeznaczona jest bardziej dla nastolatków, by szybciej przemieścić się po mieście, dodatkowo nie zanieczyszczając środowiska.
Mimo tego, że na urządzeniu mogą poruszać się osoby dorosłe (do 100kg), nie wyobrażam sobie prezesa wielkiej korporacji, podróżującym do pracy na… elektrycznej hulajnodze.
Być może Wasza opinia jest inna, ale zawsze możecie podzielić się nią w komentarzach!

Podsumowanie

Podsumowując, Airwheel Z3 to ciekawe urządzenie, napędzane za pomocą elektrycznego silnika o mocy 350 watt. Jest ono świetne do podróży po mieście, nawet po kostce brukowej (hulajnoga wyposażona w amortyzatory), lecz wątpię, że ktoś stale będzie pamiętał o naładowaniu akumulatora. Do samego urządzenia, praktycznie, w kwestiach technicznych, nie mam się do czego przyczepić, więc jeśli ktoś miałby możliwość zakupu takiej hulajnogi, to naprawdę warto!

Kliknij tutaj i sprawdź obecną cenę!

Specyfikacja techniczna i funkcje

– Rozmiar hulajnogi: 974 mm*752 mm*371 mm
– Rozmiar złożonego urządzenia: 360 mm*974 mm*371 mm
– Rozmiar opony: 8”
– Napięcie ładowania: AC220V 50-60 Hz
– Akumulator: 162,8 Wh
– Zasięg: Do 20 km
– Waga urządzenia: 11,6 kg
– Max. udźwig: 100 kg
– Max. prędkość: ok. 20 km/h
– Max. wzniesienie: ok. 15°
– Temperatura pracy od –10°C do ok. 40°C
– Silnik o mocy 350w
– Składana kierownica i podesty
– Regulowana wysokość kierownicy
– Wyjmowane manetki

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95