Aplikacje szkolneAppFinder 

TOP 5 – Aplikacje Szkolne | Android

I nastała ta mało wyczekiwana chwila, rok szkolny. Mijające wakacje nie wprowadzają nas w miły nastrój, bo nowe obowiązki to nic szczególnie przyjemnego. Na to już nie ma rady, ale są aplikacje, które pomogą mi i Wam na łagodniejsze przeżycie tego czasu. Oto moje TOP 5 programów na nadchodzący rok szkolny.

ANDSchool

szkoła

Organizacja swoich zadań jest dla mnie priorytetem, bo w trakcie zapracowanego dnia (jeżeli macie czas na LOL’a to oznacza, że wolnego macie bardzo dużo) trzeba korzystać z każdej możliwej chwili. Z tego też względu polecam Wam aplikację ANDschool. Jest to program, który będzie służył Wam jako miejsce głównego dowodzenia czasem szkolnym. Znaczy to nie mniej, nie więcej tyle, że poznajecie właśnie najlepszy organizer ucznia. Co prawda szata graficzna jest bardzo uboga, dwa kolory to raczej słaba burżuazja i korzystając przy znajomych z tej apki, raczej wrażenia na nich nie zrobicie. Chyba że zaprezentujecie inne jej możliwości. Oprócz gromadzenia planu lekcyjnego, ocen, ANDschool wyświetla ilość minut do zakończenia tych cholernych lekcji, czas trwania przerw (trzeba je ręcznie wprowadzić, nie ma tak dobrze !).

Poza tym jest to wyśmienity dziennik zadań. Jeżeli chcecie mieć elektroniczne miejsce do zapisywania sprawdzianów i kartkówek to znaleźliście idealny do tego program.

 

 

 School Bell

Aplikacje szkolne

 

Dzwonek, dzwonek….no dzwoń wreszcie! Takie zdanie bardzo często pobrzmiewa nam w głowie
podczas nudnej lub stresującej lekcji. Jeżeli macie wyluzowanego nauczyciela, a sami do cichych osób nie należycie, to proponuje Wam strolowac wykładowcę. School Bell nada się do tego, jak mało co. Wystarczy włączyć aplikację, ustawić głośność telefonu na maxa i odpalić dźwięk dzwonka. Szanse na powodzenie są bardzo duże i może dzięki temu staniecie się klasowymi bohaterami! W końcu uciec w taki sposób całą klasą z lekcji to nie lada wyczyn! Próbujcie.

 

Wiki Encyclopedia Offline-free

Aplikacje szkolne

 

 

 

Czas na mój ulubiony program. Wikipedia offline na sprawdzaniach może okazać się zbawieniem, ale często trzeba poświęcić swój pakiet internetowych dla lepszej oceny. Mam dla Was lepszą opcję, jaką jest wyżej wymieniony program. Na początek pobieracie apkę i ściągacie całą Wikipedię na swój telefon (aplikacja waży około 3 kilogra….ups, Gigabajtów). Jest to oczywiście okrojona do najważniejszych informacji Wikipedia, ale gwarantuje Wam, że w sytuacjach kryzysowych te 3 GB zwróci się z nadwyżką.

 

 

 

Streszczenia Lektur/ Wolne Lektury

Aplikacje szkolne

Osobiście temat lektur w szkołach uważam za nie do końca dobry pomysł. Każą nam czytać książki, których nie idzie zrozumieć przez zbyt dużą liczbę archaizmów. Ja niestety nie mam czasu na takie książki, z których mniej się dowiem niż ze streszczeń, dlatego korzystam z takich krótkich opisów lektur. Kolejna apka gromadzi w sobie większość popularnych streszczeń, odpowiednio uporządkowanych i przystosowanych do potrzeb ucznia (mała czcionka, dużo tekstu na stronie – każdy chyba wie do jakich zastosowań). W tym momencie proponuje Wam dwa tytuły, bo ostatnio lepszy program (Wolne Lektury) zaczął po aktualizacji szwankować, dlatego, abyście nie pozostali bez zabezpieczenia w nagłych sytuacjach proponuje pobrać również inny program, o bardzo zbliżonej charakterystyce – Streszczenia Lektur od Crib.pl.

 

School Cheater

Aplikacje szkolne

Nudne lekcje zmuszają nas do znalezienia czegoś ciekawszego do roboty. Obgryzanie paznokci i rysowanie „rysunków” w zeszycie to mało ambitne zajęcie, dlatego proponuje Wam apkę utrzymaną w tematyce szkolnej. Chodzi oczywiście o School Cheater. Naszym zadaniem jest zwalenie od kolegi-kujona jak największej ilości informacji, aby dostać jak najlepszą ocenę. Sprawa się utrudnia, gdy kujon siedzie po drugiej stronie sali, a nauczyciel bacznie przygląda się naszym poczynaniom. Wtedy należy przemknąć się między ławkami, tak aby nikt nie zauważył. Pozostają jeszcze typowi konfidenci, którzy tylko czekają, aż koło nich staniemy, żeby nas zakablować, a to mendy! Nie polecam znajdować się blisko tych postaci, bo przegramy rundę. Sama gra jest mega wciągająca, dlatego na chwile nudy spokojnie możecie ją pobrać.

 

Teraz pytanie do Was? Jesteście grzecznymi, pilnymi uczniami, czy raczej klasowymi rozbójnikami? Czekam na Wasze szkolne historie w komentarzach, a najlepiej łapkowania odpowiedź dostanie nagrodę w postaci gratulacji od rodziny za wygraną w tak głupim konkursie.

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95