Nexus 6Newsy 

Czy to jest Google Nexus 6?! Obawiam się że tak…

Google Nexus 6

Googl’owskie Nexusy zawsze wzbudzają dużo emocji, z kilku względów. Pierwszy z nich to świetny stosunek jakości do ceny, drugi zaś… świetny stosunek jakości do ceny. To nie przypadek, że ta cecha powtarza się dwukrotnie. Za sporo mniejsze pieniądze, można kupić smartfon „niemarkowy?!”, który swoją specyfikacją i możliwościami dościga obecne flagowce. Nexusy to temat wielu plotek. Jedna z nich bardzo mnie „zaniepokoiła”. Przed Wami garstka plotek związana z Google Nexus 6!

Ekran i bateria

Nexus 6
Do sieci przedostały się bardzo wiarygodne informacje dotyczące kolejnego Nexusa, który jest… jak nowa Motorola Moto X. W przypadku kolejnej generacji, szóstka przy nazwie linii nie jest przypadkowa, bo nowy flagowiec Google ma posiadać ekran o przekątnej 6 cali (no ewentualnie 5.9”, ale to nadal można podciągnąć pod magiczną liczbę 6 ). Ze zdjęć można wywnioskować, że model ten będzie przeskalowaną Moto X, stąd też nie jest wykluczona nazwa Nexus X (trochę byłoby to infantylne, nie uważacie?)

Ekran ma być rzekomo porównywalny do tego zastosowanego w LG G3. Stąd też nie zdziwię nikogo, że rozdzielczość ma wynosić aż 2560×1440 (QHD), co będzie robić wrażenie. Boję się nieco o akumulator, który może tego nie uciągnąć. Nieoficjalnie wiadomo, że w Nexusie 6 lub też X ma zostać umieszczona bateria o pojemności 3200 mAh, lub też mocniejsza.

Względem baterii bardzo podoba mi się informacja, że ładując telefon przez 15 minut, będzie on w stanie wytrzymać w spoczynku przez 8 pełnych godzin. Wiadomo, jeżeli producent szykuje taką oficjalną informację, to będzie się ona  trochę mijać z prawdą. Tak czy siak, brzmi to nieźle.

Podzespoły

Niestety nadal nie wiemy, jaka jednostka będzie dowodziła pracą tego smartfona. Naturalnie można byłoby się spodziewać Snapdragona 805, bo to w końcu najbardziej nowoczesny procesor dla urządzeń mobilnych. Za Snapdragonem 805 przemawiają również doniesienia z obozu Googla, który podobno pracuje nad wsparciem 64 bitowego procesora Androidem L, który na 100% będzie sterował tą słuchawką.

Dźwięk

Wracając jeszcze do podobieństw pomiędzy Moto X a Nexus X (ta nazwa bardziej mi się podoba, jest taka sympatyczna). Tak jak motka, nowy Nexus ma posiadać na froncie podwójne głośniki, a więc będzie on oferował dźwięk stereo. Jest to bardzo dobra nowina, bo niewątpliwie w ten sposób można osiągnąć doskonałą jakoś muzyki, porównywalną do HTC One M8.

Aparat

Z tyłu urządzenia ma się znaleźć 13 Megapikselowy aparat z optyczną stabilizacją obrazu! Byłaby to genialna sprawa, skłaniająca wielu fanów mobilnej technologii do wyjęcia kolejnych „zielonych” z portfela. Do selfie zaś przewidziany jest aparat o rozdzielczości 2 Megapikseli.

Cena i podsumowanie

Najważniejsza kwestia – cena – nie jest jeszcze znana. Nexus 5 dla porównania przy prezentacji kosztował „zaledwie” 400$, dlatego można się spodziewać podobnej ceny. Mocno obawiam się o wielkości phabletu i o to, że szóstka zmiażdży z powierzchni ziemi całą konkurencję swoimi możliwościami w bardzo przystępnej cenie.. Czekam niecierpliwie na premierę tego modelu. A Wy co sądzicie o tej plotce? Ile Waszym zdaniem jest w niej prawdy? Czy kupilibyście pierwszego Nexusa Motorolii?

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95