Bez kategorii Honor 

Honor 10 Lite, czyli jak (nie) przepłacić za budżetowca?

WSTĘP

Huawei boryka się ze sporym problemem, a jak wiemy Honor jest jego submarką. Większość amerykańskich firm zrezygnowała ze współpracy z tą firmą. Co będzie dalej, tego niestety nikt nie wie. Ale jedno jest pewne – recenzja Honora 10 Lite. Zapraszam!

SPECYFIKACJA

Procesor: 8-rdzeniowy HiSilicon Kirin 710
Pamięć RAM: 3 GB
Pamięć wewnętrzna: 64 GB
Bateria: 3000mAh Li-Po
Ekran: 6,21” FHD+ COF z wcięciem
Gniazdo USB: micro USB
Aparaty tylne: 12 Mpix, f/1.8 AIpodstawowy oraz 2 Mpix, f/2.4 rozmycie tła
Aparat przedni: 24 Mpix, f/2.0 AI
System: Android 9 Oreo z EMUI 9
Dual SIM/wejście na kartę SD: Tak/Tak
Wodoszczelność: Brak
NFC: Tak
Wi-Fi: Tylko 2,4 GHz
Dioda powiadomień: Tak
MiniJack: Tak

 

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

  • Telefon Honor 10 Lite
  • Przeźroczyste etui
  • Ładowarka o mocy 10 W
  • Kabel microUSB
  • Szpilka do wyciągania tacki na karty
  • Instrukcja

WYGLĄD

Przód telefonu to tradycyjnie tafla szkła, prawdopodobnie bez żadnej ochrony – producent nie poinformował ani na stronie, ani na pudełku. Jeśli mówimy o odporności na zarysowania to mam dwie wiadomości – dobrą i złą. Urządzenie bardzo się rysuje, natomiast jest to widoczne dopiero pod słońcem.
U góry ekranu mamy wcięcie w postaci łezki, głośnik do rozmów oraz ukryte czujniki.

 

Na prawej stronie telefonu są umieszczone klawisze głośności oraz blokady ekranu.

Na dole urządzenia mamy istne muzeum – gniazdo miniJack oraz złącze microUSB. Oprócz tego mikrofon oraz głośnik mono.

Na górze Honora znajdziemy mikrofon do multimediów oraz tackę na karty SIM bądź jedną SIM i jedną microSD.

Tył urządzenia jest pokryty, tak samo jak w przypadku frontu, szkłem niewiadomego pochodzenia. Producent umieścił tutaj dwa aparaty, diodę led, czytnik linii papilarnych, logo Honor oraz informacje o urządzeniu.

SYSTEM I FUNKCJE

Telefon działa pod kontrolą Androida 9 z nakładką EMUI 9.
Ekran blokady jest minimalistyczny i przy tym bardzo funkcjonalny. Tradycyjnie możemy na nim podejrzeć godzinę, datę oraz przychodzące powiadomienia, natomiast pociągając od dołu mamy dostęp do przydatnych skrótów – nagrywanie dźwięku, kalkulator, latarka, stoper oraz HiVision.
Po odblokowaniu prezentuje nam się ekran główny z szufladką na aplikacje, bądź bez niej – to zależy już od naszych preferencji. Nakładka EMUI daje nam możliwość dużej personalizacji, między innymi auto-pozycjonowanie aplikacji, animację przejścia między ekranami czy też zmienianie miejsca kilku aplikacji jednocześnie.
Telefon działa bardzo przyjemnie, jak na 3 GB pamięci RAM oraz stosunkowo ciężkiej nakładce nie można nic zarzucić. Natomiast niektóre aplikacje są przeciętnie zoptymalizowane – na przykład kiedy chcemy zrobić zdjęcie bezpośrednio przez niebieski komunikator, po kliknięciu ikonki aparatu zdążymy sobie zaparzyć kawę i jeszcze chwilę poczekamy na uruchomienie.
Mam pewne zastrzeżenia co do ekranu – przy przeciąganiu od krawędzi do krawędzi trzeba być bardzo precyzyjnym, gdyż telefon nie zawsze dobrze odczytuje ten gest.
Problem jest również z powiadomieniami o połączeniach nieodebranych, gdyż ja ich po prostu nie miałem i nie wiem czym to było spowodowane.

CZYTNIK LINII PAPILARNYCH

Tak jak już wiemy, znajduje się on z tyłu urządzenia. Jest bardzo szybki i precyzyjny, nie miałem z nim szczególnego kłopotu.
Co ciekawsze, skaner jest multi-funkcyjny. Możemy go użyć w celu szybkiego ściągnięcia belki powiadomień, bądź poruszać się po galerii.

EKRAN

Jest to 6,21 calowy ekran wykonany w technologi COF o rozdzielczości 2340 x 1080 (czyli FHD+ o proporcji 19,5:9) z wcięciem. Daje to nam zagęszczenie wynoszące 402 piksele na cal. Ekran jest w porządku, nie narzekam ani na jasność maksymalną, ani na minimalną.
W ustawieniach mamy możliwość zmiany ustawień ekranu – regulacja temperatury barw, tryb żywy, tryb nocny.

GŁOŚNIK I AUDIO

W telefonie znajduje się głośnik mono, który przy maksymalnej głośności zaczyna zniekształcać dźwięk. Biorąc jednak klasę urządzenia, uważam to za akceptowalne.

Producent przypominając sobie o gnieździe microUSB nie zapomniał o złączu miniJack. Podpinając słuchawki byłem sceptycznie nastawiony co do umiejętności Honora, jednak po chwili słuchania muzyki spokojnie mogę powiedzieć, że jakość jest naprawdę dobra.

TYLNE APARATY

Główny ma matrycę 13 Mpix o przysłonie f/1.8, natomiast druga matryca o rozdzielczości 2 Mpix i przysłonie f/2.4 służy do rozmywania tła.

Zdjęcia wykonywane w dzień są w porządku, jak na budżetowca nie ma co za dużo wymagać – barwy mogłyby być lepsze, natomiast na potrzeby social mediów powinny wystarczyć.

Tryb bokeh również nie dociąga tak dobrze, jak można by było się tego spodziewać, natomiast jest akceptowalne.

Nocne fotografie wychodzą bardzo słabo, myślę że nie ma co się wypowiadać w tej kwestii. W teorii telefon posiada tryb nocny (nakłada na siebie kilka ujęć), jednak efekt końcowy to zbliżony jest do mleka niż szczegółowości.

Telefon potrafi wykonywać filmy w maksymalnej rozdzielczości FHD. Na pokładzie brak optycznej stabilizacji obrazu OIS, natomiast możemy zmieniać format zapisu pomiędzy H.265 i H.264. Co do samej jakości – budżetowiec jak budżetowiec, coś tam się nagra, jednak nie na światową skalę. Bardzo brakuje jednak OIS.

This slideshow requires JavaScript.

PRZEDNI APARAT

Znajduje się w łezce notcha, jest to 24 Mpix matryca o przysłonie f/1.8.
Po wyłączeniu trybu upiększania zdjęcia wychodzą bardzo w porządku – kolory oraz szczegółowość nie mają sobie za dużo do narzucenia.

BATERIA

Jest to zdecydowanie najmocniejszy punkt telefonu. Jest on wyposażony w baterię o pojemności 3400 mAh. Przy intensywnym użytkowaniu telefon bez problemu wytrzymuje pełny dzień na jednym ładowaniu. Średni czas działania na ekranie (SoT) wynosi 4-5 godzin!
Czas ładowania urządzenia jest standardowy – wynosi ponad 2 h.

ŁĄCZNOŚĆ

Co do samej łączności nie mam zastrzeżeń. Przypominam jednak o problemach z brakiem powiadomień o połączeniach nieodebranych.

PODSUMOWANIE

Honor, Honor… Cena? Blisko 800zł. Czy warto? Jeśli potrzebujesz telefonu z dobrą baterią i niewygórowanymi wymaganiami co do multimediów – ten telefon jest dla Ciebie. Jeśli jednak szukasz czegoś z dobrym aparatem, poszukaj innej propozycji.

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95