Słuchawki 

Dobra jakość dźwięku poprzez bluetooth? Test Jabra Elite 65t

Wstęp

Od dłuższego czasu żyłem w przekonaniu, że dobre słuchawki to takie, gdzie dźwięk idzie „po kablu”. Czy po testach dalej jestem tego samego zdania? Zapraszam na recenzję Jabra Elite 65t.

Specyfikacja techniczna

Mikrofony: 4 x MEMS
Zakres częstotliwości mikrofonu: 100 Hz – 10 kHz
Czułość mikrofonu: -38 dBV/Pa
Rozmiar głośnika: 6,0 mm x 5,8 mm
Zakres częstotliwości głośnika: 20 Hz – 20 kHz
Odporność na pył i wodę: IP55
Czas rozmów: żywotność baterii do 5 h w słuchawce i do 15 h w stacji dokującej
Czas ładowania: 2 h pod prądem o natężeniu 500 mA
Szybkie ładowanie: 15 min pozwala na 1,5 h użytkowania
Łączność: Bluetooth 5.0 do 10 metrów
Waga: Prawy zestaw słuchawkowy: 6,5 g | Lewy zestaw słuchawkowy: 5,8 g |  Stacja ładująca: 67 g

Zawartość pudełka

 • Słuchawki Jabra Elite 65t
 • Stacja dokująca
 • Kabel microUSB
 • 3 pary wymiennych gumek o rozmiarach S, M i L
 • Instrukcja

Pierwsze odczucia

Po wyjęciu słuchawek z pudełka byłem zaskoczony ich wielkością. Myślałem, że będą większe i cięższe. Po włożeniu ich do ucha nosiłem je nieprawidłowo przez pierwsze 3 dni (bo kto w dzisiejszych czasach czyta instrukcje). W dodatku nawet wygodnie się ich używało.
Od momentu poprawnego założenia słuchawek byłem jeszcze bardziej zaskoczony. Zaczęły one tłumić dźwięk na bardzo dobrym poziomie oraz rozmówcy wreszcie zaczęli mnie rozumieć.

Pierwsze parowanie z telefonem

Jeśli robimy wszystko zgodnie z instrukcją, to jesteśmy w stanie już po niecałej minucie nawiązać połączenie bluetooth. Następnie należy pobrać aplikację Jabra Sound+, aby mieć pełną kontrolę nad naszymi słuchawkami. Mamy w niej 3 tryby do wyboru:

 • Preferences – tutaj możemy dostosować jakość dźwięku do własnych potrzeb.
 • Commute – ten tryb jest zaprojektowany z myślą dla podróżnych, aby nie przegapić żadnego komunikatu np. na stacji kolejowej.
 • Focus – dzięki niemu możemy całkowicie odciąć się od świata, wszelkie dźwięki dochodzące z zewnątrz są wyciszane.

Dodatkowo możemy ustawić takie opcje jak:

 • Głosowe powiadomienie o przychodzącej rozmowie
 • Słyszalność komend głosowych
 • Słyszalność naszego głosu podczas rozmowy

W każdym trybie mamy do dyspozycji equalizer, dzięki któremu dopasujemy barwę głosu pod własne preferencje.

Cała aplikacja jest prosta w obsłudze.

Recenzja

Ze słuchawek korzystam na co dzień od blisko miesiąca. Są one bardzo wygodne, świetnie wpasowane w ucho. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, aczkolwiek czasami zdarzały się lekkie skrzypienia. Na plus to, że po aktualizacji oprogramowania słuchawek nie uświadczyłem podobnego przypadku. Miejmy nadzieję, że to tylko jednorazowy przypadek.

Zasięg, tak jak określił producent, jest do 10 metrów. Kładąc telefon w jednym kącie mieszkanie jesteśmy w stanie słuchać bez żadnych zakłóceń. W dodatku sprawdzałem to w mieszkaniu, w którym ściany nie sprzyjają łatwemu rozchodzeniu się fal, więc dodatkowa mocna pochwała.

Co do barwy dźwięku – jest ona świetna, nie miałem wcześniej tak dobrze grających słuchawek dokanałowych. Brak jakiegokolwiek zniekształcenia dźwięku. Co do basów – mogłyby być trochę bardziej odczuwalne.
Natomiast jeśli mówimy o wyciszania hałasów z otoczenia – korzystałem ze słuchawek w różnych możliwych sytuacjach – w komunikacji, na spacerze, podczas biegania, jeździe na rolkach oraz w domu. Funkcja ta sprawuje się perfekcyjnie, jednak czasem słychać ryk silnika przejeżdżającego blisko nas samochodu, a także podczas jazdy na rolkach przy prędkości powyżej 15 km/h wyraźnie wiatr szumi.

Jeśli chodzi o bieganie, byłem zaskoczony, że słuchawki aż tak dobrze układają się w uchu, przy czym mocniejsze ruchy głową nie powodują odczucia ich wypadania, nawet jeśli byłem po bardzo intensywnej przebieżce.

Na minus, że po długim użytkowaniu odczuwałem lekki dyskomfort w uszach, który znikał po kilku minutach, ale warto mieć to na uwadze.

Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że nie trzeba bawić się w przeróżne kable. Od razu po wyjęciu słuchawek z pudełeczka zostajemy podłączeni do telefonu i możemy zacząć z nich korzystać, oczywiście przy uprzednim jednorazowym sparowaniu z telefonem. Na minus to, że owo pudełko jest zaoblone, zatem czasami zdarzało mi się, że wysuwało z kieszeni.

Niestety, nie udało mi się sparować słuchawek jednocześnie z komputerem i telefonem, aby słuchać naprzemiennie. Za każdym razem trzeba rozparować i parować na nowo.

Co do czasu pracy na baterii, nie byłem w stanie dokładnie sprawdzić tego. Trudno by słuchać muzyki nieustannie przez 5h. Ale po szacunkowym zsumowaniu całkowitego czasu na jednym ładowaniu, faktycznie wychodzi tyle, ile podał producent.

Podsumowanie

Jestem bardzo zadowolony z tego, że miałem okazję testować Jabra Elite 65t. Świetne wpasowanie w ucho, bardzo dobrej jakości dźwięk i przede wszystkim wygoda obsługi. Jedynymi minusami jest cena, która wynosi około 700 zł i lekki dyskomfort po długim czasie użytkowania.
Słuchawki gorąco polecam.

Kilka zdjęć poglądowych

20180617_150354 20180617_150417 20180617_150501 20180617_150522 20180617_150626 20180617_150841 20180617_150915 20180617_151404

Podobne

Privacy Preference Center


 • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95