Lifestyle 

Jak chronić telefon – 4 Najlepsze sposoby!

Jak chronić telefon?

Jak chronić telefon

Telefony na pozór są urządzeniami bardzo solidnymi. Wyglądają wytrzymale (szczególnie droższe modele), lecz w rzeczywistości zdecydowanie tak nie jest. Jeden upadek i po telefonie, a nasze oszczędności będą pobrane przez serwis producenta, bo oczywiście gwarancja nie chroni nas od zdarzeń losowych. Fakt, Polacy są najbardziej ostrożnymi użytkownikami smartfonów w Europe, ale i tak około 20% z nas, przez dwa ostanie lata zniszczyło chociaż jeden telefon. Jak zabezpieczyć swoje „maleństwo”? Jakie akcesoria dokupić?

1. Ubezpieczenie

Jak chronić telefonJest to opcja szczególnie atrakcyjna dla nowych posiadaczy drogich smartfonów. Ubezpieczenie można zakupić u niektórych operatorów, jak i firm ubezpieczeniowych. Kwota moim zdaniem nie jest wygórowana (ok 200zł), zważywszy, ile złotówek wydaliśmy na nasz nowy telefon. W przypadku uszkodzenia z naszej winy (upadek, zatopienie w wodzenie i inne skrajne sytuacje) rzeczoznawca szacuje straty i otrzymujemy potrzebne środki do naprawy urządzenia. Oczywiście, nie ma sensu ubezpieczać telefonów typu Samsung Galaxy Ace 4, czy innych średniaków. Koszt takiej operacji nie jest adekwatny do ceny telefonu, więc akcja mija się z celem.

2. Etui

Jak chronić telefon
Bez śmiechu, to tylko przykład!

Możecie powiedzieć „phi, etui, wielka mi rzecz”. Błahostka w postaci gumowej nasadki może Was wybawić w krytycznym momencie z opresji. Stop! Nie każdy futerał jest w stanie obronić nasz telefon przed zrządzeniem losu. Najbardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne są case’y. Gumiaki uratowały przed śmiercią nie jedno urządzenie i na pewno uratują jeszcze wiele smartfonowych istnień. Aby zagwarantować największy procent wytrzymałości, należy szukać pokrowców z bokami wchodzącymi na ekran. Im bardziej warstwa silikonu nachodzi na frontowy panel tym lepiej dla nas. Przy upadku na ekran (telefon leci ekranem do dołu) urządzenie będzie izolowane przy kontakcie z podłożem właśnie silikonową ramką.

Bumper

Jak chronić telefon
Znam wiele osób, które nie trawią żadnych futerałów, pokrowców i tym podobnych gadżetów. Mówią, że telefon źle leży w dłoni, jest większy, co w sumie mogę rozumieć. Dla takich osób proponuje tzw. „bumper’y”. Jest to nic innego jak silikonowy case, bez plecków. Nakłada się taki bamper jedynie na ramkę urządzenia. Proste, a bardzo wzmacnia konstrukcję podczas upadku.

3. Folia ochronna

Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Z tego względu zachęcam wszystkich do zakupu folii ochronnej na ekran, jak i tył swojego smartfona. Od razu przestroga: nie bójcie się wydawać większych kwot na folię, bo uwierzcie mi – chytry dwa razy traci. Tanie ochronki na ekran są na tyle beznadziejne, że po dwóch dniach będziecie mieli ich dosyć. Czemu? Choćby ze względu na pogorszony komfort korzystania z ekranu i szybkie rysowanie się powłoki. Z tego względu warto wyposażyć się w celofan znanych i uznanych firm.

A, obkleję swój telefon

Jak chronić telefon
Dla hipsterów przewidziałem jeszcze inną opcję, dokładnie chodzi o skiny. Skiny to naklejane na telefon powłoki plastikowe przedstawiające jakąś grafikę. W sumie jest to nic innego jak kolorowa naklejka ochronna wycięta specjalnie dla konkretnego urządzenia z uwzględnieniem portów i złącz. Bardzo oryginalnie prezentują się telefony obklejone taką nalepką, lecz wcale nie jest tak łatwo idealnie je okleić .

4. Na ratunek rysom

Mówiłem, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale czasami jest na to za późno – co wtedy? Jeżeli posiadacie telefony z głębokimi rysami, to jest ratunek! Mowa o paście polerskiej, która jest lakierem wypełniającym rysy. Działanie tego specyfiku jest bardzo proste. Przezroczysta masa formuje się w miejscu zagłębienia w wyświetlaczu, a następnie zasycha. Ubytek zostanie w ten sposób „zaszpachlowany”. Bardzo prosty i tani sposób na nadanie swojemu telefonowi nowego życia.

Pastę można kupić na portalach aukcyjnych dosłownie za grosze. Cenę preparatu możecie sprawdzić tutaj.


Te proste sposoby powinny pomóc Wam chronić Wasze gadżety. Mam nadzieję, że ten wpis uchroni chociaż jednego z Was przed niepotrzebnymi kosztami napraw.

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95