Newsy 

Wybieramy najlepszy smartfon do 1000zł

To już przedostatnie takie zestawienie w tym roku. Pozostaje jeszcze kluczowe konkurs na smartfonowego króla 2014. Przed tym, wybierzemy najlepszy smartfon do 1000zł.


Najlepszy smartfon do 1000zł

5 Miejsce

Google Nexus 4

najlepszy smartfon do 1000zł

Co prawda, jest to dość stary model i możecie się zapytać „co on tu robi?”. Odpowiem: zajmuje 5 miejsce w dzisiejszym rankingu „najlepszy smartfon do 1000zł”. Nie ma nic lepszego dla Androida, jak goły, pozbawiony nakładki system. Takie telefony działają dużo sprawniej, dużo szybciej, a do tego, sami możemy je dowolnie spersonalizować. Decydując się na smartfon z preinstalowanymi aplikacjami, godzimy się na obecność wielu śmieci w naszym urządzeniu, które włączymy może jeden czy dwa razy.
Kupując Nexusa, otrzymujemy gwarancję zakupu solidnej słuchawki, ze świetnym designem, wykonaniem i niezłymi mocami obliczeniowymi. Typowy telefon na lata.


4 Miejsce

Samsung Galaxy S3 LTE

najlepszy smartfon do 1000zł

Bardzo ważne – jest to wersja z LTE! Nie mylcie go z podstawowym S3, który ma słabsze podzespoły! Wersja z superszybkim internetem ma rozszerzoną pamięć Ram do 2 GB w przeciwieństwie do standardowej opcji. Dzięki temu, za około 1000 zł można nabyć mocny sprzęt, któremu nie będą straszne bardziej wymagające gry. Co prawda, układ graficzny i sam procesor do najświeższych nie należą, ale nadal można wycisnąć z S3 całkiem sporo. Na minus działa bardzo plastikowa obudowa, ale są też i zwolennicy takich rozwiązań, dlatego właśnie do nich kieruje numer 4 dzisiejszego rankingu.


3 Miejsce

Nokia Lumia 735

najlepszy smartfon do 1000zł

W żadnym tego typu zestawieniu nie ma prawa zabraknąć smartfona działającego pod kontrolą Windows Phone. Podtrzymuję taką tradycję, dlatego na najniższym stopniu podium plasuje się Nokia Lumia 735. Telefon bardzo ładny, wydajny, ze świetnym ekranem, rozbieralną obudową, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Patrząc na ten model, do głowy przychodzi mi od razu piękna Nokia N9. Oba urządzenia wizualnie mają dużo ze sobą wspólnego, dlatego tym bardziej sympatyzuję z nową Nokią. Lumia 735 jest urządzeniem skierowanym do osób, dla których kwestie internetowe nie odgrywają znaczącej roli, w końcu nie posiadamy w Windowsie pełnoprawnego Gmaila, czy nawet YouTuba, a to bardzo doskwiera. Otrzymujemy za to szereg aplikacji biznesowych, super płynny interfejs, bardzo dobry aparat i z tego względu, Nokia ląduje na 3 miejscu.


2 Miejsce

Samsung Galaxy S4 Mini

najlepszy smartfon do 1000zł

Kolejny Samsung! Olaboga! Innej opcji niestety w tej cenie nie widziałem. Galaxy S4 Mini nie dostaje tytułu „najlepszy smartfon do 1000zł”, lecz zasłużenie dumnie będzie nosić srebrne odznaczenie rankingu Mobileo. Kompaktowe wymiary, bardzo dobre wykonanie (jak na Samsunga), świetny ekran i z czystym sumieniem, mogę umieścić go na drugim stopniu podium. Na tym modelu pogracie również w bardziej wymagające tytuły, niezaprzeczalny wpływ ma na to niezły procesor i 1.5 GB pamięci Ram. Na rynku niestety brakuje takich małych smartfonów z wydajnymi podzespołami, dlatego do 1000 zł, S4 Mini zdobywa monopol w swojej kategorii.


1 Miejsce

Huawei Ascend P7

najlepszy smartfon do 1000zł

Postanowiłem nieco nagiąć próg cenowy dla tego modelu. Cały czas P7 otrzymuje jakieś zniżki, rabaty, więc jak dobrze poszukacie, to znajdziecie Ascenda w cenie +/- 1000zł. Jest to model niezaprzeczalnie genialny. Wzorowany na iPhone’ach, ze szklanym wykonaniem robi piorunujące wrażenie. Do tego śliczna nakładka systemowa i mocne podzespoły. Jedynym problemem tego modelu może być zbyt chińska nazwa producenta, która odstrasza wielu Polaków. Błąd! Huawei bardzo mocno rozwinął się w ciągu ostatnich lat i już nie jest zaliczany do typowych Chińczyków. Firma tworzy naprawdę solidne smartfony. Dla dusigroszów pozostaje poprzednia generacja – Ascend P6, którą również mogę gorąco polecić.


Najlepszy smartfon do 1000zł wybrany, więc nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was na ostatnie w tym roku podsumowanie smartfonowego rynku. Za kilka dni wybierzemy najlepszy smartfon 2014. Bądźcie czujni!

Ranking budowany na podstawie cen z porównywarki Ceneo – grudzień 2014.


Google Nexus 4 – Cena

Samsung Galaxy S3 LTE – Cena

Nokia Lumia 735 – Cena

Samsung Galaxy S4 Mini – Cena

Huawei Ascend P7 – Cena

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95