Newsy 

Wybieramy najlepszy smartfon do 500zł!

Czytając liczne pytania, mogłem zauważyć pewną zależność – jedną z najpopularniejszych smartfonowych grup cenowych jest przedział około 500zł. Z tego względu, dzisiaj wybieramy najlepszy smartfon do 500zł


Wybieramy najlepszy smartfon do 500zł

5 Miejsce

Kruger&Matz Live

najlepszy smartfon do 500złSmartfon, o którym było bardzo głośno. Poznańska firma, o niemieckim wydźwięku zaprezentowała w tym roku typowy model na polskie kieszenie. Live miał być swoistym konkurentem dla markowych budżetowców, którego spośród niszowych marek miały wyróżniać solidne podzespoły i atrakcyjna cena. Tak się stało. Live dzięki czterordzeniowemu Snapdragonowi S4 nie ma prawa mieć pierwszego miejsca w tym zestawieniu. Jest to zbyt leciwa jednostka, przez co praca na tym urządzeniu nie należy do najprzyjemniejszych. Na szczęście, optymalizacja systemu stoi na dobrym poziomie i do podstawowych zadań, takich jak internet, smsy, poczta, czy też muzyka, produkt Kruger&Matz się sprawdzi. Jeżeli macie obawy przed mało znaną nazwą producenta, to szukamy dalej urządzenia, które zdobędzie tytuł „najlepszy smartfon do 500zł”


4 Miejsce

Sony Xperia E3

najlepszy smartfon do 500złSony niestety stopniowo traci rynek najtańszych smartfonów, przez bardzo wymagającą konkurencję. Na całe szczęście, honor firmy ratuje model E3, który moim zdaniem jest dobrym kierunkiem ewolucji Xperii E. Wygląd bardzo zbliżony do flagowca Japończyków, przyzwoite podzespoły, świetne wykonanie, to jak na model do 500zł bardzo dużo. Niestety, taka sobie optymalizacja systemu sprawia, że do czasu, do czasu telefon zwyczajnie dłużej pomyśli, zastanowi się, a użytkownik będzie siłą rzeczy zmuszony do ćwiczenia swojej cierpliwości. Tę małą niedogodność rekompensuje nam niezła muzyka i moim zdaniem, w dzisiejszym gronie, właśnie Xperia E3 przewidziana jest dla melomanów.


3 Miejsce

Asus Zenfone 4

najlepszy smartfon do 500zł
Jest to odkrycie 2014 roku. Telefon zagadka. Wybierając najlepszy smartfon do 500zł pierwszą moją myślą, od razu po zwycięzcy dzisiejszego rankingu, był właśnie model Asusa. Czemu? Świetne wykonanie, procesor Intel Atom, nowa, bardzo ciekawa nakładka systemowa, do tego wiele wariantów kolorystycznych. Gdzie jest haczyk? Wydaje mi się, że problem tkwi w małym doświadczeniu Asusa w produkcji mobilnych słuchawek. Widać to m.in. po zastosowanej słabej rozdzielczości na 4.5 calowym ekranie. Zmniejszenie wyświetlacza i od razu szczegółowość znacznie by wzrosła, a tak 218PPI nie zachęca do zakupu.
Innym przykładem może być bateria o pojemności 1750 mAh, która nie ma prawa dostarczać energii smartfonowi przez więcej niż 1.5 dnia. Są to podstawowe wady, o których należy wiedzieć. Na całe szczęście, zalet Zenfone 4 ma znacznie więcej.


2 Miejsce

Nokia Lumia 630

najlepszy smartfon do 500złNa dobrą sprawę, Lumia 630 zajmuje pierwsze miejsce. Zjawisko co najmniej dziwne, ale taka jest prawda. Patrząc obiektywnie (nie zapominajcie, to mój subiektywny ranking!), Windows jest znacznie korzystniejszym wyborem w tym przedziale cenowym z jednego, podstawowego względu – stabilność systemu. Niezależnie, czy posiadamy sprzęt za 300, czy 3000 zł, Windows Phone na każdym smartfonie działa tak samo płynnie, czego nie można powiedzieć o Androidzie. Jeżeli wygląd i funkcjonalności Windowsa Ci odpowiadają, to nie musisz zerkać na numer 1 tego rankingu. Nokia Lumia 630 będzie dla Ciebie najlepszą możliwą opcją.


1 Miejsce

Motorola Moto E

najlepszy smartfon do 500zł
Motorola bardzo mocno zagnieździła się w rynku budżetowych smartfonów. Moto G i Moto E mają niebywale dobry stosunek jakości do ceny, dzięki któremu pokonują całą Androidową konkurencję w swoim przedziale cenowym. Moto E co prawda, nie jest tak świetnym modelem, jak jej bardziej popularny brat, lecz mimo to, nie można odbierać zasług popularnej „E”. Bardzo dobry wyświetlacz, niezłe wykonanie, akceptowalna wydajność to cechy, pozwalające na zdobycie pierwszego miejsca wśród Smartfonów pracujących pod kontrolą zielonego robota. Czy z Nokią Lumią 630 wygrywa? Pytanie pozostawiam Wam do rozstrzygnięcia, jest to zależne od konkretnych preferencji każdego użytkownika.


Ranking był układany na podstawie cen, które można znaleźć w sklepach internetowych. Do każdego modelu, dodaje link, dzięki któremu możecie sprawdzić najlepsze aktualne oferty.

Kruger&Matz Live – Cena

Sony Xperia E3 – Cena

Asus Zenfone 4 – Cena

Nokia Lumia 630 – Cena

Motorola Moto E – Cena

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95