Newsy 

Wybieramy najlepszy smartfon do 700zł!

Czas na drugie zestawienie najlepszych smartfonów, tym razem naszą granicą będzie kwota 700zł. Poszukiwania czas zacząć!


Najlepszy smartfon do 700zł

 

5 Miejsce

Samsung Galaxy Ace 4 LTE


Pierwsza niespodzianka w dzisiejszym rankingu. Przed testami tego modelu, byłem przekonany, że czwarta generacja popularnego „Ace’a” będzie zupełną pomyłką, więc nie traktowałem Ace 4 jako potencjalnego kandydata do rankingu „Najlepszy smartfon do 700zł”. Pozostaje mi tylko bić się w pierś i powtarzać „moja wina”. Ace 4 zaskakuje dobrą optymalizacją (a może to zasługa 64 bitowego procesora?), niezłymi multimediami i co najdziwniejsze – nieco odświeżonym designem. Smartfon Samsunga już nie wygląda jak stary, odgrzewany kotlet, pomimo że bryła urządzenia jest analogiczna do pozostałych modeli. Budżetowa konstrukcja zasługuje na miejsce piąte w dzisiejszym rankingu.


4 Miejsce

LG G2 Mini

najlepszy smartfon do 700zł
Najgłośniejszy telefon ostatnich miesięcy. LG bardzo mocno poszło w segment smartfonów budżetowych i średnio półkowych. Na dobrą sprawę, w tym zestawieniu swoje miejsce znalazłoby jeszcze parę modeli Koreańczyków, dla przykładu mogę podać L90, L80+, L Fino. Wybór padł jednak na G2 Mini, który moim zdaniem jest najsolidniejszym smartfonem w portfolio producenta do kwoty 700 zł. Co wyróżnia ten model? Na pewno pierwszorzędna nakładka systemowa, którą można gruntownie spersonalizować. Oprócz tego przyzwoite podzespoły, nie najgorszy ekran i w rezultacie pomniejszona wersja ubiegłorocznego flagowca znajduje się tuż za podium.


 

3 Miejsce

Nokia Lumia 920

najlepszy smartfon do 700zł
W takim zestawieniu nie mogło zabraknąć reprezentanta urządzeń z Windowsem na pokładzie. Z racji, że Nokia jest największym producentem Windows Phonów, ten zaszczyt spotkał właśnie Finów, którzy jak dobrze wiecie, zostali wykupienie przez Microsoft. Z tego względu, nazwa modelu powinna brzmieć „Microsoft Lumia 920”. Nie chciałem robić zamieszania, dlatego w nagłówku paragrafu widnieje stara wersja. Czumu Lumia 920? Jest to solidny smartfon, który nigdy nie złapie przycięć (w przeciwieństwie do Androidowej konkurencji). Mocną stroną Lumii są pakiety biurowe, pełne wsparcie Microsoftu, bardzo dobry aparat i wcześniej wspomniany system. Problemem tego modelu jest jedna sprawa – Windows Phone trzeba zwyczajnie lubić.


Miejsce 2

Apple iPhone 4

najlepszy smartfon do 700zł
Szok, niedowierzanie, milion pytań bez odpowiedzi! Apple iPhone 4 w tym zestawieniu?!
Owszem, czemu nie? Appl’owi też należy się! Tak całkiem poważnie, ten wybór jest spowodowany jedną, podstawową sprawą – podobnie jak Widnows Phone, iOS jest cały czas żywym systemem. Niezależnie, na jak starym smartfonie będzie chodził, to i tak nie spotkają nas spowolnienia i lagi. Od zawsze byłem zwolennikiem kupowania starszych flagowców niż nowych średniaków. Topowe modele mają to do siebie, że w czasach swojej świetności miały upchniętą ówczesną najlepszą technologię, a w nowe średniaki od samego początku są skazane na pewne kompromisy i odgórnie narzucone wady. iPhone 4 jest o tyle specyficznym smartfonem, że niewielki ekran mocno ogranicza grono odbiorców.  W dobie phabletów często otrzymuję pytania o małe, zgrabne i poręczne smartfony, stąd też decyzja o umieszczeniu „czwórki” na drugim miejscu.


Miejsce 1

Motorola Moto G

najlepszy smartfon do 700zł

Nie jest to zaskoczenie dla osób śledzących mojego Facebooka. Przy każdym pytaniu o najlepszy telefon do 700 zł pisze o Motoroli, pomimo że jej cena nie osiąga progu maksymalnego dzisiejszego zestawienia. Pokazuje to, jak świetny telefon w przystępnej cenie stworzył ten koncern. Skoro posiadamy nieco większe środki, to sugeruje kupić wariant LTE ze slotem na karty SD. Ulepszona wersja Motki jest prawie telefonem kompletnym w tej półce cenowej i wydaje mi się, że zasłużenie objęła pierwszą lokatę w rankingu.


Jestem bardzo ciekawy Waszych TOP 5 smartfonów. Może o jakimś telefonie zapomniałem? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie na ten temat.

Ceny smartfonów:

Samsung Galaxy Ace 4 – Cena

LG G2 Mini – Cena

Nokia Lumia 920 – Cena

iPhone 4 – Cena

Motorola Moto G – Cena


Ranking budowany na podstawie cen smartfonów z porównywarki Ceneo – Grudzień 2014

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95