Newsy 

Pierwsze wrażenia – Meizu M2 Note

Ciekawy telefon za godziwe pieniądze? Czy tak można określić Meizu M2 Note?


Pierwsze wrażenia Meizu M2 Note

M2 Note

Zapotrzebowanie na urządzenia ze średniej półki cenowej jest w Polsce ogromne. Wybór zazwyczaj ogranicza się do smartfonów kilku największych firm, ale czasami przychodzi taka chwila, w której należy podjąć ryzyko. Decyzja o zakupie mniej znanego urządzenia jest trudna, ale czy się opłaca? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji M2 Note, a tymczasem zobaczmy, jak prezentuje się testowany model.

Piękne pudełko

This slideshow requires JavaScript.

Chińczycy starają się dopieszczać swoich konsumentów, co już od dawna zeszło na dalszy tor w przypadków największych smartfonowych korporacji. Opakowanie M2 Note jest niezwykle minimalistyczne i nie da się oprzeć, wzorowane na Apple. Na froncie zobaczymy jedynie nazwę produktu. Jest to zrobione w taki sposób, aby nie zdradzać całej tajemnicy ukrytej pod wiekiem. Otwierając zestaw, zobaczymy na froncie telefon, a obok niego lśniącą igłę do wyjmowania tacki z kartą SIM i SD. Nie trudno zauważyć napis Flyme OS, który jest systemem smartfona opartym na szkielecie Androida, ale upodobniony w każdym możliwym calu do iOS. Połączenie wybuchowe, ale o tym za chwilę.
Akcesoria umieszczono warstwę niżej. Pięknie prezentuje się kabel USB i ładowarka, które znajdują się w swoich zagłębieniach. Nie zabrakło również słuchawek zapakowanych jak Apple Earpods. Zestaw wygląda obłędnie i każdy czołowy producent, oprócz Huaweia, może czerpać inspirację z Meizu. Każdy chciałby dostać smartfona zapakowany w ten sposób, zamiast zwykłego, kartonowego pudełka.

Obudowa i ekran

M2 Note

Wyjmując urządzenie, pierwsze co dostrzeżemy, to tylna pokrywa, która będzie łapać rysy. Błyszczący lakier będzie zbierał zarysowania i prawdopodobnie odpryski. Nie sądzę, aby przetrwał on dłuższy czas w nienaruszonym stanie, ale to zweryfikują moje testy. Na plus zasługuje ergonomia. Telefon jest lekki i cienki, świetnie wyprofilowany, więc nie czuć olbrzymiego rozmiaru, w końcu na froncie znajduje się ekran o przekątnej 5.5 cala.

M2 Note
Rozdzielczość FullHD to parametr zupełnie odbiegający od standardów średniej półki. Zagęszczenie pikseli jest świetne, nie dojrzymy żadnych pikseli, a obraz jest jak jedna, wielka, piękna płaszczyzna. Prezentowane barwy są cudne i nie można ich przyrównać do żadnego innego panelu dotykowego, który możemy znaleźć w tym przedziale cenowym. Jedynie Allview X2 Soul Pro może w jakimś stopniu rywalizować z Meizu w tej konkurencji.

System

M2 Note

Bardzo kontrowersyjna sprawa. Interfejs, mimo że przykrywa system Android, to niewiele ma z nim wspólnego. Ciekawą sprawą jest umieszczenie przycisku wstecz w klawiszu home. Jeżeli chcemy cofnąć się do poprzedniego okna, musimy jedynie musnąć go. Powrót do pulpitu głównego wiąże się z naciśnięciem spustu. Rozwiązanie ciekawe i innowacyjne. Cieszę się, że pozbyto się wirtualnego przycisku wstecz na ekranie, który strasznie psuł cały interfejs.
Po kilku godzinach pracy z M2 Note, ciężko jest się przesiąść ze zwykłego Androida na tego stwora. Potrzebne jest obycie z tym urządzeniem, bo pod każdym względem jest wyjątkowe i specyficzne. Poniekąd podbija to moją ciekawość na zgłębienie jego sekretów. Postaram się przekazać Wam wszystkie ciekawostki w pełnym teście, który już niebawem pojawi się na kanale oraz blogu.

Szybkie podsumowanie

Jeżeli ten telefon okaże się tak interesujący, jak wskazują na to pierwsze wrażenia, to czuje, że mamy kolejnego groźnego rywala dla najpopularniejszych średniaków. Pytanie tylko, gdzie można go kupić? Najtaniej wyjdzie zamawiając go przez sklep Gearbest.com, do którego link znajdziecie tutaj. Paczka z Chin dotarła do mnie po 4-5 dniach roboczych, co uznaje za spory sukces, bo w przypadku innych takich stron trzeba liczyć 2 tygodnie, aby otrzymać cokolwiek prosto od Azjatów. Ryzyko? Praktycznie żadne, bo w każdym wypadku możemy liczyć na pełen zwrot pieniędzy. Cena? Absolutnie kosmiczna i okazyjna.

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95