Newsy 

Podsumowanie ostatnich plotek na temat iPhone 7/7 Plus

Wszystko wskazuje na to, że iPhone 7 będzie kontynuacją poprzednika, iPhone’a 6S. W nowym iPhone’ie poprawione zostaną podzespoły, ale jednocześnie wygląd i wymiary. Całokształt sugeruje, że nowości będzie można uznać za dopracowanie poprzedniej generacji.

Wzornictwo

iPhone 7

iPhone 7 ma być bardzo podobny do starszej wersji (6s), lecz zajdą pewne zmiany we wzornictwie.
Poza brakiem wejścia Mini Jack spodziewam się usunięcia płaskich pasków przecinających tylną obudowę. Fugi antenowe mają pozostać jedynie na brzegach.
Znalazłem informację gdzie przedstawiono ofertę kolorystyczną nowych smartfonów. Telefon powinien pojawić się w wersji srebrnej, złotej i różowej (dla geeków „różowe złoto”). Wcześniejsze informacje wskazywały o nowym kolorze Deep Blue, lecz później okazało się że ciemny niebieski był pomyłką przy odczycie danych.

Ekran

iPhone 7 fot_Fotor

Plotki sugerują, że iPhone 7 oferowany będzie z ekranami o przekątnej, które znamy z iPhone’a 6s, a więc będą to panele 4,7″ i 5,5″.

Trudno powiedzieć, czy firma zwiększy rozdzielczość ekranów w iPhone’ie 7.

 

Aparat

iphone77plusshell-medium_Fotor

Tylny aparat iSight powinien być wizualnie większy zarówno w podstawowym modelu, jak i w wersji Plus.
Wersja Plus, z tyłu obudowy ma mieć aparat iSight z dwoma obiektywami. Plotki sugerują, że ta kamera wyróżni się unikalnymi funkcjami przy robieniu zdjęć (zapewne pojawi się tryb automatycznego składania jednego zdjęcia z dwóch zrobionych jednocześnie dwoma obiektywami) oraz w trakcie nagrywania filmów. Konkretne szczegóły dotyczące aparatów z iPhone 7 nie są jeszcze znane. Na pewno zaoferują one inne światło przysłony, co zapewni możliwość robienia lepszych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, ale rozdzielczość matrycy może nie ulec zmianie i nadal będzie to 12 Mpix.

Bateria

Według nowych plotek, iPhone’y 7 dostaną pojemniejsze baterie, mogą być to akumulatory o pojemności 1735 mAh i 2810 mAh.Mimo wszystko, będą to nadal mniejsze baterie niż w iPhone’ach 6 z 2014 roku (Te mają baterie o pojemności 1810 mAh i 2915 mAh.)

Oczywiście, sama pojemność baterii to nie wszystko, bo na czas pracy składa się wiele różnych czynników i w rzeczywistości iPhone’y 7 mogą pod tym względem wypadać lepiej od smartfonów z iOS z 2014 roku.

Pamięć

Apple od lat produkuje smartfony jedynie z 16GB miejsca na dane. Oczywiście, te warianty, z racji niższych cen, sprzedają się najlepiej, ale z drugiej strony szybko kończy się na nich miejsce, a slotu na kartę microSD telefony z iOS nie posiadają, i wtedy pojawiają się problemy. Prawdopodobnie wraz z iPhone’m 7, Apple w końcu zrezygnuje z tak niskiego rozmiaru pamięci flash i wprowadzi do oferty wersje z 32, 64 lub 128GB miejsca. Mamy nadzieję, że firma rzeczywiście zdecyduje się na takie posunięcie.

Układ

Tegoroczne iPhone’y dostaną układ Apple AX kolejnej generacji, a więc SoC A10. Niestety, na temat tych procesorów niewiele wiadomo.
Prawdopodobnie nadal będą one dysponować dwoma rdzeniami taktowanymi zegarem około 2.0 GHz i będą wytwarzane w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Poza tym spodziewajmy się przynajmniej 2GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4. Niektóre plotki sugerują, że iPhone 7 Plus dostanie 3GB RAM, co ma wynikać z większego zapotrzebowania na pamięć w trakcie przetwarzania zdjęć z podwójnego aparatu fotograficznego.

Premiera

iPhone 7 i iPhone 7 Plus fot_FotorPlotki sugerują, że Foxconn i Pegatron, czyli firmy produkujące iPhone’y uruchomiły już duże angaże pracowników w tym roku. To oznacza, że produkcja smartfonów mogła rozpocząć się wcześniej niż w lipcu.
Premiery tych flagowców powinniśmy spodziewać się już we wrześniu. Wcześniejsza produkcja może wynikać z chęci wprowadzenia telefonów do sprzedaży, w dniu oficjalnego debiutu, na większej niż dotychczas liczbie rynków.
Pamiętajmy, że będą to dostawy w milionach sztuk.

 Podsumowanie

-Brak wejścia mini-jack
-Ciekawa Kolorystyka
-Wodoodporność (Niepotwierdzona informacja)
-Podwójny aparat fotograficzny (W wersji iPhone’a Plus)
-Premiera we wrześniu 2016 roku

Fot_Fotor

 

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95