Newsy 

Konfrontacja plotek o Apple… Nowy iPhone 8!

O jakich plotkach mowa?

Od pewnego czasu można było natrafić w sieci na plotki, informujące, że nowy iPhone 8 miałby dostać ekran OLED, zamiast aktualnie używanych wyświetlaczy LTPS. Z początkiem października media informowały o negocjacjach, jakie Apple prowadzi z firmą Sharp. Dotyczyły one produkcji i dostaw ekranów OLED.

iPhone_8

Design nowego iPhone’a

Japoński serwis informacyjny Nikkei informuje, że najprawdopodobniej powstaną 3 różne wersje smartfona iPhone 8 – wszystkie wyposażone w tylny panel wykonany ze szkła (podobnie jak w Samsungu Galaxy a3/a5 2016).
Jeden z modeli nowego iPhone’a miałby posiadać zakrzywiony ekran (dyskutowano o Samsungu, jako dostawcy tych części). Oprócz tego sugeruje się, że urządzenia wykorzystywałyby bezramkowe wyświetlacze OLED wyprodukowane przez markę Sharp, zajmujące cały front obudowy.

Z wyglądu iPhone 8 przypominałby więc mocno nowego smartfona Xiaomi Mi Mix.

iPhone_8

Wielka zmiana w urządzeniach Apple’a

Apple, podobnie jak Samsung, ma zamiar zrezygnować z przycisku Home umieszczanego, do tej pory, pod ekranem urządzenia. Powyższa informacja jest tym bardziej prawdopodobna, że obecnym właścicielem firmy Sharp jest Foxconn – firma zajmująca się produkcją iPhone’ów. Apple miałoby przenieść dużą część produkcji tych ekranów na teren Stanów Zjednoczonych.

Czy będzie to ekonomicznie uzasadnione?
Jeśli tak, na pewno będziemy świadkami takiego posunięcia.

Nowoczesny wyświetlacz

Wyświetlacze OLED są pod wieloma względami lepsze od stosowanych dotychczas w iPhone’ach ekranów LTPS (bardzo podobnych do LCD).
Główną zaletą OLED jest ich lekkość, elastyczność, i krótszy czas reakcji. Niestety mają one krótszą żywotność, gorszy balans bieli i w dalszym ciągu są droższe w produkcji od LCD.

iPhone 8

Premiera iPhone 8

Premiery iPhone 8 możemy spodziewać się we wrześniu przyszłego roku (2017).

Jesteśmy ciekawi, jaką cenę za to urządzenie zaproponuje Apple…

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95