Inne Inne Recenzje 

Recenzja Xiaomi Redmi Note 2

Recenzja Xiaomi Redmi Note 2

Wstęp

note 2

I stało się, wieko się unosi, a ja tymczasem zaczynam test jakości obudowy. Pierwsze wrażenia? W sumie to ciężko powiedzieć, bo początkowo użytkownik odbiera dosyć sceptyczne odczucia. Telefon jak telefon, nic szczególnego, nie porywa, nie wywołuje żadnych emocji – taki o, zwykły plastikowy smartfon, nic więcej.

Design

note 2

Podobnie jest z designem – regularne kształty, smukła obudowa (8.3mm) to w dzisiejszych czasach nie jest nic ekstrawaganckiego. Projektanci Xiaomi nie poszaleli, to akurat pewne. Na ratunek stylistycznym amatorom jest wersja z czerwonymi przyciskami dotykowymi, którą właśnie sobie wybrałem do testów. Przyznać muszę, czerwona dusza emanująca z trzech punktów na frontowej obudowie powoduje pewien respekt i osobiście nie traktuję tego urządzenia po macoszemu. Niestety, tę wersję jest dużo ciężej dopaść.

Wytrzymałość

Jeżeli w kieszeni klucze czy monety dopadną nasze urządzenie, może być nieciekawie, jeżeli w niej znajduje się inny telefon niż Redmi Note 2. Jestem bardzo zadowolony z trwałości tylnej klapki. Wygląda bardzo skromnie, lecz matowa struktura, która świetnie reaguje na ostre przedmioty, może zbierać tylko najwyższe noty. Zrobiłem test szpilką i powiedzieć Wam muszę, że plastik nie ucierpiał. Dopiero przy bardzo mocnym dociśnięciu ostrza można uszkodzić klapkę.

This slideshow requires JavaScript.

Co zainteresuje niejedną osobę – mamy możliwość ją zdjąć, a co więcej, nawet wyjąć baterię – normalnie szaleństwo jak na rok 2016, w końcu kto teraz ma takie luksusy pod ręką? Kto wyczuł ironię, dla tego brawa, natomiast w tym miejscu chciałbym powiedzieć słów kilka o akumulatorze.

Bateria

Pierwsze co musicie wiedzieć to jego pojemność – 3060 mAh to wartość naprawdę dobra. Xiaomi zadbało o pojemny akumulator, ale jaki ma to przekład na pracę urządzenia? W zwykłym cyklu mieszanym trzeba się przygotować na codzienne ładowanie telefonu.

note 2

Z tym ciężko polemizować, bo duży ekran, wydajne podzespoły (o czym w dalszej części testu) mają spore zapotrzebowanie na energię, i w konsekwencji nie zrobimy z naszego smartfona banku energii. Świetne są profile baterii, bo oprócz trzech podstawowych możemy stworzyć swoje własne, definiując w nich wszystko – nawet przystosowując czas uśpienia do obecnej ilości energii. Takie funkcje są na wagę złota.

Szkło

note 2

Ze złotem jest tak, część osób twierdzi, że to jest coś pięknego, inni natomiast nie widzą nic w tym, dlaczego ci pierwsi tak się nim ekscytują, mimo że sami sztabką by nie pogardzili. Dokładnie na takie same grupy dzielą się osoby sprzeczające, czy w tym modelu jest Gorilla Glass 3. Szkło chroniące ekran jest niezwykle wytrzymałe i obstawałbym przy teorii obecności trzeciej generacji gorylego szkła, jednak jest to cały czas niepotwierdzona informacja.

Ekran

Wyświetlacz w Redmi Note 2 jest jak Rolex wśród zegarków – coś niedostępnego dla normalnych ludzi. Ekran w testowanym modelu jest poza jakimkolwiek zasięgiem smartfonów z półki cenowej Xiaomi. Przekątna 5.5” i rozdzielczość FullHD. Do szczegółowości nie można się doczepić – 400PPI to wynik świadczący sam za siebie. Technologia matrycy LCD IPS zwala z nóg. Barwy są perfekcyjnie oddane, obraz po prostu płynie, wrażenie jest porównywalne do ekranów Super LCD wykorzystywanych w smartfonach HTC.

Kąty widzenia

Kąty widzenia również należy ocenić wysoko. Przejaśnienia są najbardziej widoczne przy kolorze czarnym. W przypadku pozostałych barw ciężko mówić o jakiś drastycznych spadkach jakości. Dostrzeże to tylko oko osoby, której celem jest testowanie smartfonów, czyli w tym przypadku moje. Osoba chcąca po prostu korzystać z tego modelu, a nie przeprowadzać na nim prób nuklearnych może spać spokojnie.

Jasność

W sumie taka próba byłaby niezwykle ciekawa. Pozostańmy jednak na ziemi i zobaczmy, jak to urządzenie sprawdzi się w warunkach polowych, czyli na zewnątrz. Mówiąc bez ogródek, dawno nie widziałem tak jasnego wyświetlacza. W samo południe telefon nie ma żadnych problemów, w sumie to jego moc doceni użytkownik, dopiero gdy nastanie lato, gdy jego znajomi będą się zasłaniać, aby coś odczytać z telefonu. Osoba kupująca Note 2 nie będzie musiała tego robić!

Wydajność

DSC05075

Testowany dzisiaj model to arcydzieło wydajnościowej. W swojej cenie dewastuje konkurencję osiągając w teście wydajnościowym Antutu 54 000 punktów. Za taki rezultat odpowiada nowy ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio X10 o taktowaniu 2.2 GHz. Układ wspiera 2 GB pamięci RAM i 16 lub 32GB pamięci wbudowanej. Mój egzemplarz jest mocniejszą konfiguracją, która w kwestii wydajności nie zawiodła mnie. Urządzenie jest niebywale szybkie, ale o tym już zaraz, bo najpierw chciałbym poruszyć kwestię komunikacyjne.

Dual SIM i Internet

note 2

W Note 2 odnajdziemy dwa sloty na karty SIM. Możemy przypisywać im konkretne zadania, przydatna opcja. Wiele osób ma pewne obawy co do zasięgu w chińskich modelach. W przypadku Note 2 nie można mieć powodów do rozgoryczenia, wszystko działa super szybko, nawet internet LTE.

Kwestie internetowe prezentują się zacnie. Telefon błyskawicznie renderuje portale, nic się nie przycina, zasięg WiFi jest nienaganny i przy użyciu dużego wyświetlacza możemy dużo zdziałać. Jako smartfon internetowy Xiaomi sprawdza się w 100%.

System

Na początek ekran blokady. Standardowo znajdziemy tutaj szybki skrót do aparatu, ale to nie jest najlepsze. Jeżeli przytrzymamy dotykowy przycisk Home na ekranie blokady, to zostanie szybko włączona latarka. Nie powiem, przydatne. Po odblokowaniu urządzenia zauważyć można pulpity, na których rozmieszczone są wszystkie programy, bo tak jak w Huawei, nie ma tutaj spisu aplikacji.

Cudnie wygląda menu podręczne edycji interfejsu. Możemy zmienić efekt przejścia ekranu, dobrać widgety i przede wszystkim zmienić motyw, a jest ich ogrom, bardzo dopracowanych szablonów, które cieszą oczy. Niestety nie wszystkie działają poprawnie z telefonem, dlatego trzeba uważać.

Belka powiadomień jest również nieco inaczej zbudowana. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Xiaomi zadbało o każdy szczegół. Opcji personalizacyjnych jest tak dużo, począwszy od zmiany czcionki, skończywszy na doborze kolorów diody powiadamiającej dla różnych wydarzeń w telefonie.

Trikowych rzeczy w tym telefonie jest mnóstwo. Jednym z nich jest tryb rodzicielski, pozwalający zabezpieczyć telefon przed pociechami. Możemy również zmienić funkcje przycisków systemowych czy też aktywować tryb jednej dłoni przewidziany dla osób z mniejszymi rękoma.

Muzyka

Do dyspozycji mamy jeden, nieco oszukany głośnik, z którego wydobywa się ładna barwa dźwięku. Co mnie niesamowicie zdziwiło to głośność. Telefon spokojnie przekracza 90db i co najlepsze, przy takim poziomie głośności nie słychać zniekształceń muzyki. W tej klasie cenowej jest to jedna z lepiej grających słuchawek. Jeżeli posiadacie jakieś słuchawki Xiaomi, to możecie dopasować je do telefonu przez specjalne menu z przewidzianymi ustawieniami dla konkretnych modelów. Technologia MiSound poprawia jakość na słuchawkach, tak, że basy potrafią rozerwać uszy. W ustawieniach znajdziemy nawet kalibrację przycisków na słuchawkach, tak aby korzystanie ze smartfona było jak najwygodniejsze. Wygląd aplikacji muzycznej nie pozostawia nic do życzenia – jest idealnie.

Aparat

Ze zdjęciami już tak bajkowo nie jest. Xiaomi umieściło w tym modelu matrycę o rozdzielczości 13MPX z przesłoną f/2.2 i kątem rejestrowania obrazu 78 stopni. Według producenta ostrość ten telefon łapie w 0.1s. Moje testy raczej odrzuciły prawidłowość tego stwierdzenia, bo owszem, autofocus jest super szybki, ale nie aż tak, jak reklamuje to producent. Xiaomi chwali się również dużo lepszymi kolorami niż u konkurencji i to potwierdzam w 100%. Barwowo urządzenie wyprzedza wiele smartfonów i cały czas jestem pod wrażeniem.

W takim stanie możemy trwać, jeżeli nie przybliżamy fotek. Szczegółowość jest mocno przeciętna i obraz wygląda dobrze w skali 1:1. Aparat ma również problemy z ostrością w warunkach nocnych. Nie można być napitym, bo w takich warunkach kluczowa jest stabilność naszej ręki.

Jak na pewno zważyliście, z Xiaomi bawimy się na bogato, dlatego w profilach aparatu mamy tryb profesjonalny. Dodatkowo możliwość korygowania nasycenia, kontrastu, ekspozycji, więc dla kreatywnych osób jest sporo bajerów.

Selfie

IMG_20160118_111238

Świetnym dodatkiem przy zdjęciach selfie jest rozpoznawanie płci i wieku. Świetnym o ile nie wyjdzie nastolatce – mężczyzna 52 lata, bo wtedy można się trochę nad sobą zastanowić. Ja trochę byłem rozczarowany tą funkcją, bo mając 18 lat pokazało mi 27lat. Serio tak staro wyglądam? Frontowy aparat ma 5mpx i oferuje bardzo ładne selfi. Nie zabrakło wygładzania twarzy, więc pozbycie się pryszczy następuję w kilka chwil.

Filmy

Z kwestii aparatu pozostało jeszcze nagrywanie filmów, w przypadku Note 2 w FullHD. W ciemności telefon sobie radzi w porządku, kontrast jest odpowiedni, ale przy niewielkim doświetleniu już ziarno jest dosyć widoczne. Telefon ma niestety problemy z autofokusem podczas nagrywania obiektów w makro. Widać puste strzały, czasami ostrość przejedzie po całej skali, trochę słabo to wygląda.

Cena

Tutaj po prostu miazga. Stosunek jakości do ceny jest niesamowity. Sprawdźcie ofertę na Gearbest.com

Podsumowanie

Xiaomi Redmi Note 2 rozsadził konkurencję, jest to telefon, który zadowoli najbardziej wymagających użytkowników, którzy nie posiadają dużej kwoty na telefon. Za około 600 zł z Gearbest można kupić najbogatszą wersję, co dla mnie jest hitem nad hitami.

 DSC05103

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95