Galaxy S6Newsy 

Samsung już pracuje nad nowym Galaxy S6!

Gdybologię czas zacząć….

Łohohohoh! Dzieje się! Ledwo światło dzienne ujrzał Galaxy Note 4, na dobrą sprawę nie trafił jeszcze do wszystkich sklepów, a Koreańczycy już strugają nowego flagowca! Za to można kochać albo nienawidzić rynnek technologiczny. Tu się cały czas coś dzieje, nie ma pustki, nie ma dnia bez przecieków. Osobiście sympatyzuje z takim stanem rzeczy, dlatego postanowiłem podzielić się z Wami przeciekami, lub też jak kto woli – „doniesieniami” dotyczącymi nowego flagowca.

Pierwsza plotka związana jest z zupełnie nowym wyglądem. Podchodziłbym do tej informacji, jak do słabego żartu opowiedzianego przez mistrza sucharów – Pana Karola Strasburgera, lecz fakt, iż Samsung jest na etapie projektowania wyglądu Galaxy S6 bardzo uwiarygodnił tę wieść. Może jest, choć ziarenko prawdy, minimalny płomyk nadziei, na to, że w następnym roku będziemy mogli oglądać w spotach telewizyjnych zupełnie nowy telefon, który nie będzie przypominał nam budżetowych konstrukcji?
Czyżby Samsung chciał nas zaskoczyć rewolucją podobną do Galaxy S3? Byłbym zachwycony…ale schodzimy na ziemie i zerknijmy na podzespoły proponowane przez niektóre portale.

Zapowiada się dobrze

Co prawda, jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o specyfikacji, lecz niektóre osoby połakomiły się na małe „gdybanko” oparte na obserwacji rynku i drobnych przeciekach.

Ekran

  • Quad HD, 2560×1440
  • Przekątna około 5,3-5,5” – jest to bardzo logiczne, patrząc na wielkość LG G3 z którym w tym roku bezpośrednio konkurował Galaxy S5.

Aparat

  • Sensor IMX240 znany z Galaxy Note 4
  • Rozdzielczość ma oscylować na poziomie 16-20 Megapikseli (Wielce prawdopodobna jest wielkość matrycy 16 Mpx z OIS)
  • Frontowy aparat 5 Mpx

Pamięć

  • 32,64,128 GB. 16 Giga odrzucam, w końcu Samsung nie ma zamiaru być jak Apple – trzeba się trochę odróżnić.
  • 3 GB pamięci Ram

Procesor

  1. wariant: Exynos 7420 Octa (64 bitowa jednostka) Tylko na rynek azjatycki.
  2. wariant: Snapdragon 810 (64 bitowy) Spodziewany dla Europy i Północnej Ameryki.

Smaczek na koniec, Galaxy S6 jak S5?

Galaxy S6

A na koniec, oczywiście Android 5.0 Lilipop. To akurat jest pewne, tak jak obecność 64 bitowego procesora, ekranu 2K i pojemności 128 GB. Czym nas jeszcze zaskoczą Koreańczycy? Trzeba poczekać aż do marca, bo premiera spodziewana jest na pierwszą połowę tego miesiąca ( targi MWC).

Na podsycenie atmosfery i uwierzytelnienie doniesień, mam dla Was sprawdzoną już informację – Samsung eksperymentuje z zupełnie nowymi tworzywami, które chce użyć w swoich telefonach. Metal, szkło, skóra, drewno, gips, glina, hemoglobina? Kto wie? Mam tylko nadzieje, że nie ujrzymy znowu, delikatnie odświeżonego Galaxy S4.

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95