Samsung już pracuje nad nowym Galaxy S6!

Bartek Kułakowski | 4 listopada 2014

Gdybologię czas zacząć….

Łohohohoh! Dzieje się! Ledwo światło dzienne ujrzał Galaxy Note 4, na dobrą sprawę nie trafił jeszcze do wszystkich sklepów, a Koreańczycy już strugają nowego flagowca! Za to można kochać albo nienawidzić rynnek technologiczny. Tu się cały czas coś dzieje, nie ma pustki, nie ma dnia bez przecieków. Osobiście sympatyzuje z takim stanem rzeczy, dlatego postanowiłem podzielić się z Wami przeciekami, lub też jak kto woli – „doniesieniami” dotyczącymi nowego flagowca.

Pierwsza plotka związana jest z zupełnie nowym wyglądem. Podchodziłbym do tej informacji, jak do słabego żartu opowiedzianego przez mistrza sucharów – Pana Karola Strasburgera, lecz fakt, iż Samsung jest na etapie projektowania wyglądu Galaxy S6 bardzo uwiarygodnił tę wieść. Może jest, choć ziarenko prawdy, minimalny płomyk nadziei, na to, że w następnym roku będziemy mogli oglądać w spotach telewizyjnych zupełnie nowy telefon, który nie będzie przypominał nam budżetowych konstrukcji?
Czyżby Samsung chciał nas zaskoczyć rewolucją podobną do Galaxy S3? Byłbym zachwycony…ale schodzimy na ziemie i zerknijmy na podzespoły proponowane przez niektóre portale.

Zapowiada się dobrze

Co prawda, jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o specyfikacji, lecz niektóre osoby połakomiły się na małe „gdybanko” oparte na obserwacji rynku i drobnych przeciekach.

Ekran

  • Quad HD, 2560×1440
  • Przekątna około 5,3-5,5” – jest to bardzo logiczne, patrząc na wielkość LG G3 z którym w tym roku bezpośrednio konkurował Galaxy S5.

Aparat

  • Sensor IMX240 znany z Galaxy Note 4
  • Rozdzielczość ma oscylować na poziomie 16-20 Megapikseli (Wielce prawdopodobna jest wielkość matrycy 16 Mpx z OIS)
  • Frontowy aparat 5 Mpx

Pamięć

  • 32,64,128 GB. 16 Giga odrzucam, w końcu Samsung nie ma zamiaru być jak Apple – trzeba się trochę odróżnić.
  • 3 GB pamięci Ram

Procesor

  1. wariant: Exynos 7420 Octa (64 bitowa jednostka) Tylko na rynek azjatycki.
  2. wariant: Snapdragon 810 (64 bitowy) Spodziewany dla Europy i Północnej Ameryki.

Smaczek na koniec, Galaxy S6 jak S5?

Galaxy S6

A na koniec, oczywiście Android 5.0 Lilipop. To akurat jest pewne, tak jak obecność 64 bitowego procesora, ekranu 2K i pojemności 128 GB. Czym nas jeszcze zaskoczą Koreańczycy? Trzeba poczekać aż do marca, bo premiera spodziewana jest na pierwszą połowę tego miesiąca ( targi MWC).

Na podsycenie atmosfery i uwierzytelnienie doniesień, mam dla Was sprawdzoną już informację – Samsung eksperymentuje z zupełnie nowymi tworzywami, które chce użyć w swoich telefonach. Metal, szkło, skóra, drewno, gips, glina, hemoglobina? Kto wie? Mam tylko nadzieje, że nie ujrzymy znowu, delikatnie odświeżonego Galaxy S4.