Newsy 

Smart Raport 3 – co o smartfonach sądzą internauci? Top 5 ciekawostek!

Co o smartfonach sądzą internauci? Są niespodzianki!


Smart Raport 3 Edycja

Na stronie smartraport.pl ukazało się kolejne wydanie Smart Raportu, nad którym patronat medialny objęło Mobileo. Z tego względu chcę Was poinformować, że już dzisiaj możecie przeczytać, co Polscy internauci sądzą o najnowszych smartfonach. Poniżej poznacie kilka interesujących faktów, które wynikają z ostatnio przeprowadzonego sondażu.

Ciekawostka Nr 1

Nokia na szczycie.

Smart Raport
Źródło: Smart Raport 3

 

Smart Raport donosi, że w polskich kieszeniach najczęściej znajdują się smartfony z logiem Nokii. Prawdopodobnie, związane jest to z bardzo dużym zaufaniem Polaków do tej marki, która w swoim czasie na naszym rynku wiodła wręcz monopol telefoniczny. Każdy wie, że dobra sława kiedyś przemija, powodem tego zjawiska w przypadku Nokii był niezrozumiały upór przed Androidem. Po czasie spowodowało to wykupienie spółki przez Microsoft, dlatego już na rynku nie pojawi się więcej żaden nowy telefon z logiem Nokia Lumia.


Ciekawostka Nr 2

28% Osób posiada telefon z abonamentu.

Smart Raport
Źródło: Smart Raport 3

 

Największy procent rynku zbytu nowych smartfonów stanowią operatorzy. To aż 28% słuchawek pochodzi z procesu przedłużenia abonamentu. Co ciekawe, na drugim miejscu, z dorobkiem 19% również są operatorzy, tyle że ankietowani zebrani w tej grupie twierdzą, że telefon kupiło bez umowy w sieciach komórkowych (dziwne, bo mają tam ceny z kosmosu). Na ostatnim miejscu z siedmioma procentami znajdują się komisy z używaną elektroniką.


Ciekawostka Nr 3

Najczęściej o smartfonach mówi się na….

Źródło: Smart Raport 3

… forach! Tak, to nie pomyłka! Mogłoby się wydawać, że największa smartfonowa aktywność jest umiejscowiona w blogach specjalistycznych, jednak one zajmują ostatnie miejsce! Jak widać, pytań związanych z telefonami nie ma końca, dlatego ta ciekawostka motywuje mnie jeszcze bardziej, do przedstawiania Wam swojej opinii o różnych urządzeniach, bo chyba właśnie takich informacji szukacie w sieci!


Ciekawostka Nr 4

HTC Najczęściej komentowaną marką.

Smart Raport
Źródło: Smart Raport 3

 

W sumie ten fakt szczególnie mnie nie dziwi. Ludzie zawsze gadają o czymś, co jest piękne, a słuchawki Tajwańczyków są małymi dziełami sztuki. Pojedynek Samsunga z Apple nawet nie jest w stanie przezwyciężyć szumu związanego z każdą nową prezentacją smartfona od HTC, niezależnie czy jest to topowy model, czy jedynie średniak. Szkoda tylko, że co roku co najmniej ponad miesiąc przed oficjalną prezentacją nowego flagowca każdy już wie wszystko o przyszłym gigancie HTC…


Ciekawostka Nr 5

Najczęściej w smartfonach mówi się o …. aparacie!

Smart Raport
Źródło: Smart Raport 3

 

Kolejna niespodzianka. Z zamkniętymi oczami i prawie stuprocentową pewnością obstawiałbym kwestię baterii, bo to ona stanowi w każdym smartfonie najsłabsze ogniwo. Niespodzianka! To jednak aparat sprawia, że internauci najchętniej poruszają temat telefonów!


Po więcej ciekawostek odsyłam do najnowszego wydania Smart Raportu, który możecie pobrać tutaj. Który smartfon według internautów zdobył najwięcej pozytywnych ocen? Który okazał się rozczarowaniem i wielkim niewypałem? Sprawdźcie sami!

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95