xz premiumNewsy 

Sony Xperia XZ Premium z nagrywaniem filmów w 960 klatkach! [MWC 2017]

Prawdziwy film!

xz premium

Ciężko ostatnio było Sony kojarzyć z innowacjami (szczególnie segment Mobile), ale w tym roku Japończycy chcą nieco to zmienić. Plotki przed targami MWC mówiły o tajemniczym smartfonie, który będzie posiadał magiczną technologię Motion Eye. Przekładając to na nieco bardziej obrazowy język, głównym kilerficzerem nowego smartfona Sony miał stać się aparat, który rejestruje obraz w 1000 kl/s! Dla zobrazowania smartfony które posiadają możliwość nagrywania Slow-Motion w 120 kl/s uznawane są już za solidne urządzenia w tej kategorii.

Plotki nie do końca okazały się prawdziwe, bo bariera 1000 klatek nie została przekroczona, ale 960fps i tak robi niebanalne wrażenie. Jestem bardzo ciekawy, czy w związku z bardzo filmowymi zdolnościami XZ Premium, Sony wysiliło się i stworzyło ręczny tryb filmowy? Byłby to niewątpliwie spory krok do przodu, bo jak dobrze pamiętamy, aplikacja aparatu w Xperia od jakiegoś czasu stoi w miejscu.

xz premium

Wartą zaznaczenia funkcją jest Predictive Capture, która jest zawsze krok przed użytkownikiem. Pozwala ona na rozpoczęcie nagrywania automatycznie, gdy smartfon rozpozna ruch w kadrze. Ciekawa sprawa, pytanie tylko jak będzie to działać i o ile dopracowane są algorytmy wykrywające ruch. Sony w Xperia XZ Premium postawiło na matrycę o rozdzielczości 19MPX z obiektywem G Lens, więc tego jeszcze do tej pory Japończycy nam nie serwowali. Przeprojektowana kamera ma zapewnić i 19% większe piksele i lepsze naświetlenie.

Nie ukrywam, że spore nadzieje wiążę z tym aparatem. Sony do tej pory oferowało bardzo dobrą jakość zdjęć, czego zupełnie nie pokazywały fotki robione w trybie automatycznym (zupełnie co innego się działo w manualu).

Nowy (lepszy?) ekran

xz premium

Drugim ważnym punktem na liście zmian to ekran. XZ Premium to kolejny smartfon ze stajni Sony z wyświetlaczem 4K. Przekątna 5.5″ i sama rozdzielczość nie jest tak szałowym faktem, co obecność HDR. Ekran z tą technologią może okazać się swoistym przełomem, co w końcu podkreśli obecność Sony na rynku mobilnym. Wyświetlacz pokrywać będzie szkło Gorilla Glass 5.

 

Pozostałe ważne informacje:

  • Ekran 4K HDR (High Dynamic Range 2160×3840 px) Triluminos
  • Procesor Snapdragon 835
  • 4GB RAM/64GB wbudowanej pamięci
  • USB 3.1
  • Pobieranie danych z prędkością do 1GB/s – LTE Cat 16
  • IP65/68
  • High Resolution Audio i Sony DSEE HX
  • Bateria 3200 mAh
  • Frontowy aparat 13MPX

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95