Lifestyle 

TOP 5 nowych smartfonów do 300zł

Siedząc sobie na wakacjach, wzięło mnie na napisanie czegoś, stąd pomysł zestawienia pięciu najlepszych moim zdaniem smartfonów do 300zł.


TOP 5 smartfonów do 300zł

Nie chcę niepotrzebnie pisać o tym, co myśli sobie użytkownik przed wyborem urządzenia w tej cenie, jakimi walorami słuchawek powinien się kierować, bo każdy ma swoje preferencje, dla których różne smartfony mogą zebrać zupełnie odmienne noty. W tym zestawieniu przedstawię Wam urządzenia uniwersalne, którym warto się przyjrzeć, szukając nowego kompana z najniższej półki.


Miejsce 5

Alcatel One Touch Pop C5

300zł

Oprócz tego, że nazwa jest długa, to sam smartfon nie oferuje żadnych wodotrysków. Jego głównym zadaniem są kwestie komunikacyjne, czyli dzwonienie, smsowanie, przeglądanie Facebooka czy Instagrama. Pamięć RAM w postaci 512 mb pokazuje, to nie jest telefon do bardziej zaawansowanych działań. Od zawsze mam pewną niechęć do tego koncernu, ze względu na sporą awaryjność ich urządzeń, dlatego Pop C5 ląduje dzisiaj zaledwie na piątym miejscu. Z drugiej strony, taka lokata to też zaszczyt, bo dziesiątki, jak nie setki innych telefonów, które można dopaść na polskim rynku, nawet nie znalazło się w dzisiejszym wpisie.


Miejsce 4

Kruger&Matz Move 2

300zł

Firma ceniona przeze mnie ze względu na świetny stosunek jakości do ceny. Co prawda, urządzenia nie są piękne, a ich ascetyczny (w tym wypadku, chiński wygląd) nie zdobywa mojego serca. Move 2 nie oferuje również szczególnie dobrych podzespołów, ale czysty Android 4.3 Jelly Bean spokojnie zagwarantuje wymiernie stabilną pracę. Czwarte miejsce również nie obliguje do ekskluzywnego życia z tym telefonem, lecz dla podstawowych użytkowników, będzie to lepsza propozycja niż C5.


Miejsce 3

Sony Xperia E1

300zł

Telefon, który wygląda bardzo atrakcyjnie. Mając go pierwszy raz w dłoni, pomyślałem sobie „to coś zupełnie nowego”. Chropowata obudowa, nietuzinkowa wielkość obudowy i ten dziwny design, mogą zrobić wrażenie, a na pewno przykuć wzrok przechodnia (mowa szczególnie o białej wersji telefonu). W środku cały czas nie znajdziemy niczego ciekawego. Awans społeczny! Są tu już bardziej nowoczesne podzespoły. Do tego dochodzi bardzo donośny głośnik multimedialny, który może generować dźwięk 100db! Jest to element, którym Xperia E1 się wyróżnia. Po więcej szczegółów zapraszam do mojej recenzji poniżej.


Miejsce 2

Goclever Quantum 500

300zł

Jedyny phablet w tym zestawieniu. Jeżeli szukacie dużego urządzenia w tym przedziale cenowym, to Quantum 500 jest jedyną racjonalną opcją. Co prawda, ekran na kolana nie rzuca, podzespoły są przeciętne, ale na tle konkurencji, ten model prezentuje się bardzo dobrze. Polski producent zadbał o niską cenę, która może tylko zachęcać do zakupu. Jeżeli koniecznie chcecie smartfon z Androidem, a nie dysponujecie budżetem większym niż 300zł, to rozważcie kandydaturę słuchawki Goclever.


Miejsce 1

Microsoft Lumia 532

300zł

Jedyny możliwy i sensowny wybór. Nie jestem fanem systemu Windows Phone z kilku podstawowych względów, jednak gdy przychodzi mi wybrać telefon z najniższej półki, to żaden Android nie dorówna Microsoftowi. Zapotrzebowanie na moce obliczeniowe jest dużo mniejsze niż w oprogramowaniu z zielonym robocikiem, dzięki czemu, telefon działa znaczniej płynniej. Jeżeli chcecie być zadowoleni ze swojego smartfona, to obowiązkowo należy szukać czegoś od Microsoftu. Postawiłem na Lumie 532 i będę się uparcie trzymał tej decyzji, dopóki producent nie wypuści nowszego modelu tego pokroju.


Mam nadzieję, że ten wpis nieco Wam pomógł i rozjaśnił sprawę. Ceny w sklepach możecie sprawdzić, klikając w linki poniżej.

Alcatel One Touch Pop C5 – LINK
Kruger&Matz Move 2 – LINK
Sony Xperia E1 – LINK
Goclever Quantum 500 – LINK
Microsoft Lumia 532 – LINK

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95