AppFinder 

Top 5 gier i aplikacji na Androida [Blogowy Appfinder #2]

TOP 5 gier i aplikacji na system Android.

 

Obiecałem Wam, że od czasu do czasu będę aktualizował tygodniowe topki, a więc zestawienia najciekawszych gier i aplikacji tygodnia dla urządzeń z Androidem. Dzisiaj właśnie taki dzień następuje, więc zaczynamy nasze Top 5 gier i aplikacji.

1. Robot dance party

TOP 5 gier i apliakcji
Na rozgrzewkę (rozgrzewka zawsze jest ważna) idzie bardzo sympatyczna gra z robotami w roli głównej. Na początek musimy stworzyć własną maszynę, którą potem będziemy zamiatać przeciwnikami parkiet. Gdy już złożymy swojego bohatera, czas na pierwszy pojedynek. Rozgrywka odbywa się bardzo intuicyjnie, bo wystarczy postępować według wskazówek na ekranie. Czynności do wykonania jest wiele, począwszy od przesuwania naraz kilku punktów  w określonym kierunku po naciskanie kółek w odpowiednim momencie, kiedy okrąg styka się z oblamówka koła. Brzmi to dosyć skomplikowanie, ale zaufajcie mi, gdy zaczniecie grać w ten tytuł, to zobaczycie, że to banalnie proste. W dalszej części gry można ulepszać robota i dokupować mu dodatkowe gadżety.

 

2. World IQ

Screenshot_2014-10-16-16-42-54
Teraz sprawdzimy, jak uważaliście na geografii! Ha, tu Was mam! Jeżeli macie braki w podstawowych informacjach, to jest właśnie tytuł dla Was. Sposób miły, skuteczny i do tego przyjemny, tylko się uczyć! Jeśli czeka Was sprawdzian lub kartkówa z państw i stolic, to koniecznie sięgnijcie po tę grę. Gdy nie macie żadnych problemów z nauką, to i tak możecie rozpocząć rozgrywkę i sprawdzić swoją wiedzę. Do wyboru mamy działania w obrębie każdego z kontynentów – wybieramy rejon i tam odgadujemy gdzie znajdują się stolice państw oraz charakterystyczne miejsca. Im bliżej usytułowimy nasz znacznik właściwej lokalizacji, tym więcej dostajemy punktów. Gra godna uwagi.

3. Dual Selfie

Screenshot_2014-10-16-16-44-25
Selfie królują obecnie w sieci. Każdy robi sobie samojebki – gimnazjalistki, studenci, celebryci, głowy państw. Z tego względu każdy chce zrobić jak najwyjątkowe zdjęcie, które będzie „rządzić” w sieci, czy chociaż w grupie znajomych na facebooku. Dual Selfie pozwala na robienie podwójnych selfi, jak? Jedna fotka za pomocą frontowego aparatu, drugie zaś tylnym. Co ważne, możemy zmieniać proporcje zdjęć, a to wygląda zjawiskowo. Teraz pozostaje już tylko jedno – wziąć się do roboty i wymyślić, jak wykorzystać to narzędzie. Możliwości jest wiele, choćby zabawa perspektywą. Sprawdźcie sami i koniecznie pobierzcie tę apkę.


4. Dots and Boxes

Screenshot_2014-10-16-16-40-53
Typowa gra strategiczna, której zadaniem jest pobudzić nasze szare komórki. Na początku musimy wybrać tryb gry – gramy przeciwko komputerowi, albo z prawdziwym przeciwnikiem (na przykład swoim znajomym). Nadmienić w tym momencie muszę, że znajomy musi siedzieć koło nas, bo taka rozgrywka ma miejsce tylko na jednym urządzeniu. Deweloper mógł dodać opcje gry przez Bluetooth – byłoby to dużo wygodniejsze.

Sama gra jest bajecznie prosta – nie możemy dopuścić, aby nasz przeciwnik zbudował prostokąt z odcinków. Każda tura to jeden postawiony odcinek w układzie, który ma za zadanie doprowadzić przeciwnika to konieczności spowodowania sytuacji, w której możemy zbudować kwadrat. Tak wykonana konstrukcja pozwala nam na wykonanie kolejnego, dodatkowego ruchu. Wygrywa osoba, która zbuduje więcej takich „budowli”.

5. Action Blue&White

TOP 5 gier i apliakcji
Na koniec już bardzo lajtowy i przyjemny tytuł. Menu początkowe może nie zachęcać do gry, bo pachnie chińską, tandetną aplikacją – nic bardziej mylnego. Gra polega na wykonywaniu tego samego co postać pokazana nad naszym ” ludkiem”. Myślicie, że to takie proste? Poczekajcie na kolejne etapy, gdzie prędkość przedstawianych gestów, jak i ilość postaci diametralnie się zmieni. Koordynacja oko-ręka to bardzo cenna cecha w tej grze, więc przy okazji możecie poćwiczyć swoją zręczność i refleks. Na minus tego tytułu idzie spora monotonia, na którą jesteśmy skazani, bo niestety nie znajdziemy tutaj żadnych dodatkowych misji, zadań czy poleceń. Trochę szkoda, bo potencjał ta gra ma olbrzymi.

 

 
Poznaliście właśnie moje szybkie i krótkie zestawienie TOP 5 najlepszych programów tygodnia na Androida. W kolejnym artykule skupię się na Waszych propozycjach, więc śmiało piszcie swoje mało znane gry w komentarzu, bo może właśnie twój tytuł wyląduje w kolejnym wpisie!Tymczasem, zachęcam Was do pobierania gier za pomocą poniższych kodów QR, które wystarczy zeskanować swoim telefonem.


 Chcesz więcej? Obejrzyj odcinki AppFindera na youtube.com! : Klik

 
 

Podobne

Privacy Preference Center


  • Warning: reset() expects parameter 1 to be array, string given in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 33

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer14708/public_html/wp-content/plugins/gdpr/public/partials/privacy-preferences-modal.php on line 95